yılsonu maaş değişimi

Şimdi benim maaş brüt üzerinden yatıyor.
hali ile sene sonunda dibi görüyor amk.

ama geçtiğimiz ay iş değiştirdim ve yine brüt maaş üzerinden anlaştığım bir kurumdayım.

fakat kasım ayı yatan maaşım sanki ocak ayıyımış gibi yüksek yattı. İK'ya sordum hata olmaması adına, iş değiştirdiğin için öyle olur, normal dediler.

sonra benden bu parayı istemesinler? mevzuat bu şekilde mi?

senin bir önceki firmadan kümülatif vergi matrahı yazısı alıp yeni firmaya vermen gerekiyordu. ama bu konuda sorumluluk çalışanda olduğu için yeni firma sallamamış olabilir.

  • freya  (02.12.15 12:22:49)
kümülatif vergi matrah devri işyerinin inisiyatifinde. sıfır matrahtan başlatmışlar seni keyfini çıkar.

  • kumulatifvergimatrahi  (02.12.15 12:27:37)
evet, mevzuat bu şekilde. iş değiştirdiğiniz zaman geliriniz ilk dilimdeki gibi vergilendirilir. ocak ayındaki gibi yani. daha önce eylül ve aralık aylarında iş değiştirdiğimden biliyorum bana da böyle oldu.

  • givemesomesubstance  (02.12.15 12:28:08 ~ 12:28:38)
İş değişikliğinde kümülatif vergi matrahı ortadan kalktı. Sene içinde her yeni işte sıfırdan başlıyor vergi dilimi.

www.ozlukhaklari.com
  • cakabo  (02.12.15 12:28:27)