Filtre Kahve Makinesi

merhaba arkadaşlar. soruyu açmadan önce elbette geçmiş duyuruları aradım ancak benim istediğim şekilde bir şeye rastlamadım ya da benim istediğim hangisi emin olamadım. o yüzden daha net sorularla yeni bir duyuru açayım dedim.

neyse daha fazla uzatmadan konuya gireyim;

filtre kahve yapmak için makine alacağım. kapsüllü olanları ya da filtre kahve haricinde (espresso, cappuccino vs) bir şey yapsın istemiyorum. yani suyunu koyayım, çekilmiş filtre kahvesini koyayım ve bana 1/2 lt - 1 lt, ne kadarsa işte, kahvemi versin ama güzel versin. kaliteli çekirdek kullanacağım o da güzel yapsın kahveyi.

geçenlerde tchibo'da böyle, buna benzer bir makineye denk geldim;
www.gold.com.tr
200 tl'ydi.

evet önerileriniz nedir? teşekkürler şimdiden.

Aynen, boyle bir sey lazim sana. Bunlar bence genelde cok farketmiyor ama bazilarinin surahisi termoslu oluyor, tasinabiliyor, kahve sicak kaliyor falan. Ihtiyacina ve butcene gore secersin. Bende cam surahili Melitta var, memnunum.

  • kucukharfler  (01.12.15 19:29:45)
french press de düşünebilirsiniz bence. son derece pratik.
bir ara makine araştırmıştım ama french press'te karar kıldım ve pişman değilim. makineye tonla para dökmek yerine french press ile çok daha cuzi miktara halledebilirsiniz.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (01.12.15 19:30:10)
Ben uzun süredir Delonghi icm 2B kullanıyorum, geçen yıl yurt odam için en ucuz diye 60 lira civarına almıştım, şu sıralar 70 lira bandında sanıyorum. Hem ucuz hem kullanışlı. Kağıt filtre kullanıyorum, böylelikle temizleme derdi de ortadan kalkıyor. Tek sıkıntısı kahve bana biraz ılık geliyor, diğer makinelerde nasıldır bilmiyorum, yada ben çok sıcak seviyorum. Bu makine işinizi görecektir bence.

  • tss  (01.12.15 19:58:15)
ayni markanin baska bir baslangic seviye makinesini kullaniyoruz. gayet guzel

www.hepsiburada.com

baska sitelerde ayni modeli daha ucuza da bulabilirsin. boyle bir sey alabilirsin
  • exlibris  (01.12.15 21:21:36)
Aeropress arastir, 6 aydir fln kullaniyorum. Cok daha kolay ve leZetli kahve yapiyorum.

  • solenkol  (01.12.15 22:40:51)
exlibris+1

aynı linki verecektim, o derece.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (02.12.15 09:23:40)
Bu cihaz cok pahali, ortalama 50-60 tl ye ortalama bir makina alirsin. hepsinin calisma prensibi ayni sonucta. termoslu ürün kesinlikle tavsiye etmiyorum, ben kullaniyorum (hatta kullanmiyorum) su an. cam olani tercih et. hepsiburadada güzel aaletler var. bol kahveli günler... (kahveni de starbucksdan al bence).

  • menny  (02.12.15 09:39:22)