[]

İK Uzmanları buraya

Millet tesadüfen bir ilana denk geldim ve mail yolu ile ilgili kişiye başvurdum. Bayağı tanınmış bir iş ve işçi bulma firması ancak şu anda ilan vermiyorlar onun yerine linkedin gibi yerlerde açık ilan değil de ufak anons yapıyorlar diyelim. Düşünün ki işçi bulma firmasının internet sitesinde bile herhangi bir ilan yok.

1)Neden acaba firma adı gizli şeklinde ilan vermeyip bu şekilde devam ederler? Bir fikri olan var mı?

2)İkinci soru daha farklı bir konu, kendi internet sitesinden iş ilanı açmış olan bir firmaya başvurdum, görüşmeye gittim ancak benimle görüştükten iki hafta sonra kariyer.net'e ilan verdiler. Size bunun anlamı ne olabilir? Ben o işi unutayım mı? Çok da iyi bir mülakattı halbuki.

 
2. Unut.


  • devilred  (01.12.15 15:25:53) 
@devilred o kadar kötü mü?


  • qui gon  (01.12.15 15:26:53) 
2- İK departmanları mümkün mertebe en yüksek eşleşme için uğraşıyordur. Sen pozisyonun %70'ini karşılıyorsundur ama departman yöneticisi için yeterli değildir, dolayısı ile yeni aday aramak için farklı yollar deneyebilirler. Büyük ihtimal unut, küçük ihtimal daha iyi bir aday bulamazlarsa sana dönüş yaparlar.

1- Bana da anlamsız geldi. Yani aday bulmamak ama ilan vermiş olmak için yapılan bir şey gibi duruyor.
  • cok guzel oldugu icin yalniz kalan kiz  (01.12.15 15:37:38) 
2 olmamış
1 firmayla anlaşmaları o yönde olabilir, her hizmetin başka bir ücreti var. firma ona göre bir anlaşma yapmıştır.

  • freya  (01.12.15 15:41:44) 
Anlaşıldı, o işi unutuyoruz.

@freya

hangi firma ilan vermeden eleman alınmasını ister ki? Sonuçta havuz ne kadar büyükse o kadar uygun aday çıkmaz mı?
  • qui gon  (01.12.15 16:08:24) 
firma aracı firmadan ona dişe dokunur aday getirmesini istiyor. hangi mecradan bulduğuyla çok ilgilenmiyor çoğu zaman. yani sen bana adayı getir ama sitene mi koyarsın linkedinden mi ilan açarsın beni ilgilendirmez mantık olarak.


  • freya  (01.12.15 16:26:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.