[]

Tor vb browserların işleyişi

Tor kullanıcılara anonim surf yapma imkanı sağlıyor. Peki bu şey gibi mi, mesela normalde girdiğimiz sitelerin bizim işlemlerimize göre istatistik tutup reklam amaçlı bilgi alma olayını elimine ediyor mu? Tor kullanınca gitmiyo mu o bilgiler? Login olduğumuz sitelerde mutlaka yine gidiyordur da, Tor'un böyle bir iddiası var mı mesela?

Ayrıca böyle reklamsız, kullanıcı istatistiği depolamayan internet site ve servisleri nelerdir? Aklıma reddit geldi ama, o da depolamıyor mu?

Beni bununla ilgili teknik anahtar sözcüklere de yönlendirebilirsiniz.

Teşekkürler. Tikler gecikebilir.

 
Reddit reklamdan para kazaniyor:

www.reddit.com
www.reddit.com

Bir site isletmenin bizzat kendisiyse ya parali abonelik vardir ya da reklam. Diger turlu ayakta kalamaz.

Kullanici istatistigi depolamayan bir site olacagini ise hayal bile edemiyorum.
  • crown  (01.12.15 01:59:03) 
Reddit reklam dışında "Gold" sistemi ile de para kazanıyor, aylık 100.000 dolar civarında.


  • creepy  (01.12.15 08:28:36) 
tor'da bağış sistemi var. düşünsene, adamlar tor sayesinde skimsonik milyar dolarlar kaldırıyor. teröründen tut kaçakçılığa, pornodan tut kiralık katile herşey var.

tor dese ki, kapatıyoruz, paramız bitti. bu insanlar bağış yapmaz mı? her biri 5$ verse, adamlar trilyon dolarlar kazanır.

kaldı ki bu bilgileri parayı verenlere satmadıkları ne malum? büyük paralara. devletlere.
  • cetoxim  (01.12.15 09:12:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.