bu evleri kimler alıyor?

arada gerek piyasa yoklamak için gerekse meraktan sahibinden'e girip alamayacağım evlere bakıyorum. bu evleri kimler alıyo? ne iş yapıyolar da 120 metrekare eve 5 milyon lira verebiliyorlar? misal www.sahibinden.com

araplar. ve gayrimenkul zenginleri.

  • ergenpezeveng  (30.11.15 22:36:00)
salak saçma insanlar.

  • o kadar da degil aga  (30.11.15 22:38:04)
herkes gayrimenkul zengini zaten bi biz olamamışız ya. bak tekrar yazıyorum 120 metrekare ev 5000000 BES MİLYON LİRA.

  • yorke  (30.11.15 22:39:46 ~ 22:40:07)
ne iş yapıyo ya bu adamlar. bu siteye ne zaman girsem psikolojim bozuluyo.

  • yorke  (30.11.15 22:42:14)
el altından aldığın parayı bankaya filan yatıramazsın. böyle bir ev alırsın.

mesela yani.
  • okuyucu olmak da iyi be  (30.11.15 22:43:25)
ev güzelmiş de parası manyaklık hakkatten. ama dünyada yılda bu paraların fazlasını kazanan binlerce insan varken neden şaşırıyorsun ki?

  • oldtimer  (30.11.15 22:43:34)
el atından parayı nereden alıyoruz? ben de istiyorum.

  • yorke  (30.11.15 22:46:15)
Boğaz manzaralı bahçe katı da ilginçmiş yalnız.

Ev güzelmiş+1, içim gitti valla.
  • buff  (30.11.15 22:46:38 ~ 22:47:50)
aynı soruyu ben de kendime soruyorum açıkcası. 2000tl maaş alan bir adam, nasıl olur da ev alabilir? çıkamıyorum işin içinden. hadi bu evleri geçtim, 300-400bin tl lik evleri nasıl alacağız

  • gazozailacatmauzmani  (30.11.15 22:48:41)
@yorke mesela zimbabwe kolo kolo ili toure toure bölgesinde tapu müdürüysen. ülke ismi değişebilir.

  • okuyucu olmak da iyi be  (30.11.15 22:48:50)
@oldtimer şaşırmak değil kabullenememek diyelim. adsfgj

  • yorke  (30.11.15 22:49:25)
belli bi ivme yakaladın mı paran kartopu gibi büyüyo. türkiye öyle en azından. 1 ev alıp kiraya verip taksidini bitiriyo adam. sonra onu kiraya verip daha ucuz bi yere taşınıyo. yine peşinatı bulup eve giriyo. böyle böyle ev alma hastalığına yakalanan adamlar var. 2 evden sonra 3 ü almak çok kolay zaten. mesele o mantaliteye sahip olmak. gidip akbil basıyo pahalı diye meyve almıyo adam. gidip kafede kahveye 10 tl bayılmıyo.

şimdi burada kiradan kurtulup evine geçince her ay 700 800 tl kira verirken o parayı kenara koyacak kaç kişi vardır burda :)

çok zengin olan adamın ise zaten parası katlana katlana gidiyor onlarda sorun yok.

burası türkiye :)
  • ergenpezeveng  (30.11.15 22:50:54)
@yorke o daha doğru aslında, haklısın :)

  • oldtimer  (30.11.15 22:55:20)
yazıyorum buraya 28 yaşıma geldiğimde en güzelinden bir eve alacam kendime. herkesin de psikolojisini bozduğuma göre gelin şimdi iş konuşalım. asdjhas

edit: fazla iddalı olmuş 'bir ev alıcam'a indirgemeyi daha doğru buluyorum. beylikdüzünden belki.
  • yorke  (30.11.15 22:58:19 ~ 01.12.15 00:46:03)
kayıt dışının bu kadar yüksek olduğu bir ülkede bir eve bu kakar para veren çok olur.

  • tetriste cubuk bekleyen adam  (30.11.15 23:00:03)
4 milyon euro istenen ev var. deniz görüyor ama boğazda değil.

  • sutlu nescafe  (30.11.15 23:11:45)
salakliktan baska bir sey degil boyle evlere 5 milyon tl vermek. amerika'da ayni paraya bir malikane alirsin, yanina sirket kurarsin falan. omrunun sonuna kadar mutlu yasarsin.

ornek bir ev:
www.outerbeaches.com
  • ubi dubium ibi libertas  (30.11.15 23:51:08)
yalnız evin dışı yok. garip. =)

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (30.11.15 23:53:07)
youtu.be

Ne güzel ev ya...
  • m3mphis  (30.11.15 23:59:21)
parası olanlar, evet.

balon malondan değil. türkiye'de epey bi kalantör olduğunu kabul edersiniz heralde. işte o adamlar yani koskoca holding patronları kendi şirketlerine yatırım yapmak yerine gayrimenkul alıyor bazen. evet şaka gibi ama godamanlar da yatırım aracı olarak görüp daire topluyor ordan burdan.

arap ve balon argümanı çok sıktı.
beylikdüzü'nde, esenyurt'taki saçma sapan inşaatları da mı araplar alıyor?
ya da iddia ettiğiniz balon olmasa fiyatların düşeceğinden bahsediyorsunuz. e siz bir kademe altından hemen alacaksanız o fiyat düşmez zaten. piyasa 101.

yani boğa sayısı > ayı sayısı, balon bulunamadı.

edit: eve yeni baktım, bebekmiş la ora. ucuz bile. kiralar kaçtan gidiyo, kimler oturuyo semt hakkında ufak bir fikriniz var mı?
  • antepaunovic  (01.12.15 00:51:44 ~ 00:52:36)
@antepau

www.sahibinden.com

hocam bunlarla bir kıyasla o halde.
  • yorke  (01.12.15 01:04:47)
@yorke moralimi bozuyosun .

  • cenkist  (01.12.15 01:11:53)
  • orta buyuklukte bir ulkenin krali  (01.12.15 01:24:26)
@yorke neyini kıyaslayayım. gayet dediklerimi doğrular biçimde ilk ilanın tamamen saçma bir fiyatta olmadığını gösteriyor. lokasyon olarak bana sorarsan yine de ilki çok iyi.

5 milyon liraya ev mi olur falan demeyim lütfen hala. bebek istanbul'un park avenue'su, soho'su ne bileyim en kral semti yani. 15 milyon yerleşik, 5 milyon göçebe nüfusun yaşadığı bir şehirin en baba semtinde 2 milyon dolar çok fahiş bir bedel değildir dünya şartlarında.

ha dünya şartları yansa yorganım yok içinde ama bu bazı gerçekleri reddedince değişeceği anlamına gelmiyor.
  • antepaunovic  (01.12.15 01:35:34)
hocam bina yaşları aynı. metrekareler iki katı. evler dublex, bahçe katı falan da değiller. manzaraysa manzara. hala normal geliyosa ne diyeyim.

ya da olayı anlamadın. 120 metrekare evin içini yaptırıp iki katı büyüklüğündeki evin fiyatına itelemeye çalışmak normal mi?
  • yorke  (01.12.15 01:39:01 ~ 01:40:20)
Patronum

Fabrikatör alabilir mesela işte.
  • mza  (01.12.15 05:40:20)
bu evleri alabilecek çok sayıda insan var türkiyede. balon filan değil. ama bu çok pahalı. panoramik bir boğaz manzarası olmayan bir eve 42000 TL/m2 para verilmez.

  • teritori  (01.12.15 07:19:21)
En kolay kara para aklama yöntemlerinden

  • basond  (01.12.15 07:42:44)
evlere bakmadım, sabah sabah moralim bozulmasın şimdi :)
o para çimentoya, musluğun kalitesine filan verilmiyor. evin yerine veriliyor.

zamanında büyük bir bankanın muhasebe sistemini kuran yaşlı bir adamla tanışmıştım. bahçeli müstakil bir ev alabilecekken almadığını aynı parayla bir apartmanın bodrum katını aldığını anlatmıştı.
adamla muhasebe sistemimizi kurması için anlaşmıştık. uçak, konaklama, yeme içme vs + yüklü bir ödeme karşılığı sistemimizi kurdu ve gitti.

2001 krizinde izmir gibi yerde tekstil sektörü fabrikalarını dışarıya taşırken, firmalar patır patır dökülürken bir mağazada 5000 liraya porselen yemek takımı satılıyordu. adam satacağını düşünmese onu üretmez, o fiyatı koymaz. sattı da nitekim. porselen dediğin kırılan bişey. onu alan 1 parçası kırılsa takımı yardımcısına verir, kullanmaz. araba fiyatına porselen yemek takımı niye alınır?

bir örnek daha. çeşmedeyiz. yerli halktan biriyle konuşuyorum. adamın el arabası var, sebze meyve satıyor. kendi bahçesinde ne üretiyorsa işte.
o zamanlar ağır bir iflas atlatmıştık, işte ayakta kalma çabaları filandayız. çeşme'ye gezmek için değil iş için gittmiştik.
bardacık aldım ben bundan. fiyat normalin yarısı gibi. dedim niye böyle, aynı malı atıyorum bazılarına 10 bazılarına 5 liraya satıyorsun? "almazlar ki abla mesela altınyunus'un orda 5 lira desem dönüp bakmazlar bile" dedi. çevre ne der sonra...

bu ekonomik sistemde fiyatı belirleyen malın maliyeti filan değil. dolayısıyla 5000 liralık ev satışı da de gayet normal.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.12.15 08:10:43 ~ 08:11:47)
ünlüler alıyordur. konum itibariyle de direkt aklıma o kesim geldi.

  • kakao  (01.12.15 08:21:18)
5 milyona denizli'den "site" alırsın, kira getirisi de bunun kat kat üzerinde olur.
ilk aramada çıkan sonuçlardan biri:
www.sahibinden.com
ilk evin kirası da 30 bin değildir herhalde, cepte de 1 milyondan fazla kaldı:)
kira getirisiyle de, şunu kiralarsın olur biter:
www.sahibinden.com
  • yalnux  (01.12.15 08:34:36 ~ 08:48:41)