Yurt dışı iphone

Selamlar duyurunun güzel insanları bu tip sorulardan sıkıldınız biliyorum ama aklımda deli sorular mevcut.

Şimdi italyadan bir iphoe aldıracağım 2742 tl + vergi var pasaport teyzemin türkiyede 3500 tl ben bu telefonu italyadan aldığım için 1 yıl uluslararası garanti var evet ama mesela sıkıntı çıktığında türkiyede değişim alabilir miyim yoksa sadece tamir için mi geçerli bu garanti? Tam olarak aydınlatacak biri var mıdır?

2742+vergi yerine buradan alsan o telefonu? 6s 16 gb olduğunu var sayıyorum.

  • hadi hadi  (30.11.15 22:28:35)
64 gb 3500 tl açıkçası arada yine bir 600 tl var yazıktır dedim

  • Take it away honey  (30.11.15 22:35:08)
her türlü garanti var.

ama öyle gittim hemen değiştirdim olayı basit olmuyor. kastırırlar biraz. ki avrupa ve abdde çoğu apple storeu kastırır. ingiltere 3 kez denedim direkt değiştiren bi orası var.

değişim yaptıklarında da sana 100de 100 sıfır telefon vermezler. refurbished verirler.
  • beeyore  (30.11.15 23:34:09)
Bu arada fiyattan emin misin? 2742-tax free olabilir. Mobildeyim, fiyat aramakla uğraşmak istemiyorum ama haftaya mesela ben 6s 64gb cihazı 849€-tax free ike Avusturya'dan alacağım. Avrupa birliğinden alışveriş yapan Türk vatandaşları + vergi değil - vergi ile alıyor belirli meblağ üzeri ürünleri.

  • hadi hadi  (30.11.15 23:41:05)
teyzemin abd'den aldığı telefon bozuk çıktı, buradakiler avrupa'dan alsaydınız değiştirirdik vs diye önce ayak yapıp almadı ama teyzemin ısrarları sonucu sıfırıyla değiştirdiler.

  • mesgul ve huzursuz  (01.12.15 01:47:37)