iPhone 6 ile iPhone 6s arasında ne fark var ?

Ya baktım kasa filan birebir aynı. Menüler geçişler filanda aynı. Tek fark arkasında 6s mi yazmasıdır ? Nedir bu işin teknik ayrıntısı ?

  • vaktiyle iyi biriydi  (30.11.15 22:03:16)
s versiyonlarda kasayla pek oynamıyorlar. menüler de işletim sistemiyle alakalı. işlemci hızı vb. teknik özellikler ile ilgilenir miydin?

  • oldtimer  (30.11.15 22:09:16 ~ 22:10:01)
@oldtimer valla açıklarsan sevinirim. Şu peep pop olayı sanki yazılımla yapılabilecek bir şey. Uygulamaların üstüne tıklayıp hızlı erişimde keza yazılımla ilgili gibi. Hala henüz aydınlanmadım

  • infernalcadre  (30.11.15 22:11:42)
farklardan biri işlemcisi. a9 chipsetli bir işlemciye geçtiler. yani daha hızlı. ayrıca ön kamera 1.2 megapikselden 5 megapiksele, arka kamera ise 8 megapikselden 12'ye çıkarılmış. daha hızlı wifi gücüne sahip olduğu belirtiliyor. ram 1gb'tan 2 gb'a yükseltilmiş vb.

ama zaten s modellerinde her zaman az buçuk güncelleme yapıyorlar. kapitalizmin gözü kör olsun işte. ben hala 4s kullanıyorum, ilk ve tek iphone'um. hala da iş görüyor. onlar bu hızla ilerledikçe çok manyağı olmaya gerek yok bu aletlerin.
  • oldtimer  (30.11.15 22:37:42 ~ 22:38:16)