TOEFL 75 puan sizce nasıl bir seviye?

Cuma günü sınava gireceğim ve ilk tecrübem olacak. 75 puan almalıyım ve bunun nasıl bir seviye olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Sizce hangi seviyede biri yapabilir? 2 haftadır Barron's ve Notefull'dan çalışıyorum. Reading denemelerinde genelde her essayde 3-4 yanlış, listeningde de bu şekilde yapıyorum.

Pek iyi bir seviye değil alırsın diye düşünüyorum.

  • i was made for you  (30.11.15 16:27:45)
@i was made for you @Sour içimi rahatlattınız teşekkürler. Zamanım olsa daha da yükseltebilirim belki kursa vs giderek ancak 2015 bitmeden almam gerekiyor bu skoru o yüzden biraz stres yaptım.

  • yardiranadamm  (30.11.15 16:47:04)
ben senin kelime listelemeli entrylerini falan hatırlıyorum. yani bir miktar çalıştığını düşünüyorum şuan, o yüzden rahat rahat alırsın. başarılar.

  • nickimin hakkini veremedim  (30.11.15 16:57:40)
normalinde upper-inter gibi bir seviye. ama mesela ben gürültüden falan yapamamıştım sınavı. ielts 6; toefl 58.
bu arada bilgi: sınava ilk defa giriyorsan 4 tane reading gelecek ve içinden random seçilecek 3'ü değerlendirilecek.

  • konskenkova  (30.11.15 16:58:51)
@nickimin hakkini veremedim 2 haftadır izinliyim toefl çalışıyorum ama sıkıldım bu yoğun çalışmadan. umarım başarırım, teşekkürler.

@konskenkova o 4 olayı her zaman olmuyormuş yani şansına bağlı biraz, ets'in kendisi için yaptığı deneysel bir çalışmaymış.
  • yardiranadamm  (30.11.15 17:13:52)
toefl'dan 80 aldigimi hatirliyorum ki ingilizcem iyi diye gecinirim. ama calismadim ve ilk girisimdi. neyse eger ielts'e girecek olursaniz bir gun, ucretsiz edx'de kurs basladi yeni. www.edx.org

  • bir varmis bir yokmus  (30.11.15 18:00:54)