İş Arkadaşının Hakaret Etmesi

Arkadaş demeye de dilim varmıyor ama... Yönetime bildireceğim. Ara bulmaya çalışacaklar muhtemelen. Ne yapmam lazım tam olarak? Dilekçe mi vereyim?

yazılı olarak bildirin, eğer isterseniz savcılığa da şikayet edebilirsiniz.

  • dahili meddah  (30.11.15 13:36:04)
dilekçe ver gerisini ik halleder.savunma isterler özür falan filan..

  • mantarliborek  (30.11.15 13:39:11)
Savcılığa şikayet etse ne olacak?
İspat edebilecek mi?

  • cenkertem.afc  (30.11.15 13:43:29)
bilmem cenk,sence?

  • dahili meddah  (30.11.15 13:48:14)
edemez. savcılık da ilgilenmez. ilgilense de karşı taraf reddeder. savcı verir takipsizlik.

  • cenkertem.afc  (30.11.15 13:50:59)
cenk bey'in uzmanlık alanı olduğu için tabi onun lafına kulak vermek lazım. ben yine de bir avukat olarak eğer şahidiniz varsa buna dair şikayette bulunmanızın faydalı olabileceğini düşünüyorum. hukukta "hayatın olağan akışı" diye bir kavram vardır. ne diye biri hakkında gidip asılsız şikayette bulunacaksınız? örneğin diğer iş arkadaşlarınız hakkında değil de neden onun hakkında? eğer elinizde yazılı bir delil varsa, kamera kaydı varsa (işyerine ait) tanıklar varsa kolaylıkla ispat edersiniz.

ek olarak bir işçinin bir başka işçiye hakaret etmesi gibi durumlar iş akdinin haklı nedenle feshi sebebidir. yani işveren sadece buna dayanarak hakaret edenin iş akdini tazminatsız olarak feshedebilir.
  • dahili meddah  (30.11.15 13:54:27 ~ 13:56:02)
Benim de başıma aynısı gelmişti. Yönetime mail attım ve maili kendime de kopyaladım. Sonra o kişi uyarı aldı.

  • Traveller  (30.11.15 13:58:48)
Belki ne alaka diyeceksiniz ama dişi misiniz? Hem siz hem karşı taraf?

  • enkolaykullaniciadi  (30.11.15 14:03:43)
@enkolaykullaniciadi

Evet, iki taraf da kadın.
  • auroraaurora  (30.11.15 14:07:02)
Dahili meddah,

hatalığı hastadan sor demişler.
çok kişiye hakaret ederim çok kişi de hakaret etmiştir
çok kez savcılığa şikayet etmiş çok kez edilmişimdir.

şu ana kadar ceza alan görmedim. ceza ödediğim olmadı.

kamera kaydı filan varsa demişsiniz ama..
derin bir, vallaaaa mı, demek istiyorum.

Kayıt yok ise ne yapacak hanımefendi yol gösterir misiniz rica etsek?
  • cenkertem.afc  (30.11.15 14:13:44)
Kamera var da sesli kayıt alıyor mu, bilmiyorum. 2 şahit var. Kamera kayıtlarından orada oldukları tespit edileceğinden ifade vermek zorunda kalırlar herhalde. Tabii, ne yönde ifade vereceklerini bilemiyorum.

  • auroraaurora  (30.11.15 14:16:28)
Tam olarak ne dedi hanımefendi size, orospu mu dedi?
Küfürün mahiyeti ve derecesi de önemli.

Kamera kaydı incelenir de orada olanlardan birisi aleyhinizde şahitlik yapar ise dava yine düşer.

Her avukat ın zannettiği gibi keşke olsa ama Amerikanya değil burası.
  • cenkertem.afc  (30.11.15 14:19:14 ~ 14:22:12)
@Brk, çünkü duyurunun avukatları buradan iş koparmanın peşinde ahhahahahahah

Hanımefendi boşuna debelenmeyin benim dediğim gibi.

soruya cevap: dilekçe de vermeyin olay büyümesin. unutun gitsin.
  • cenkertem.afc  (30.11.15 14:25:33 ~ 14:26:16)
polemiğe gerek yok.

@aurora ; tanık varsa yeterli olacağını düşünüyorum. önce işvereninize yazılı olarak şikayette bulunun,belki de aynı gün savunması istenecek ve savunmasında bu olayı kabul edecek. genellikle de böyle olur. evet ben ona laf söyledim ama o da bana dedi vs gibi savunmalar yapılır. sonrasında savcılığa şikayette bulunup işyerinize verdiğiniz şikayet dilekçesini ve işyerinin aldığı savunmayı delil olarak gösterebilirsiniz.

bir savcının önüne günde yüzlerce şikayet geliyor. bunların hangisinin gerçek hangisinin haksız yere suç isnadı olduğunu ayırabilecek asgari bilgi ve becerileri olduğunu düşünüyorum.

sonuç almak istiyorsanız yapabilecekleriniz yukarıdakiler ve bence hiç bir şey yapmamaktan daha iyi.
  • dahili meddah  (30.11.15 14:49:49)
tespitimi yapıp kaçayım o halde.
klasik kadın hırsı ve abartması...

  • enkolaykullaniciadi  (30.11.15 15:05:19)
saçını başını yol

  • six packsiz  (30.11.15 15:07:54)
hacı 2 tane şahitle şirketi bile üstüne yapabilir. ne ceza almaması??

  • air  (30.11.15 15:09:38)
Pff, maalesef o kadar kurumsal bir şirkette çalışmıyorum. Genel Müdür'den "auroracım, ben çok stresliyim. Beni bunlarla uğraştırmayın. Koskoca insanlarsınız, aranızda çözün." yanıtını aldım. Savcılık konusunu düşüneceğim; ama tekrarlanmazsa ona da kalkışmam herhalde. :(
Teşekkürler herkese.

  • auroraaurora  (30.11.15 15:15:33)