havalimanı yolunda bekleyen araçlar

özellikle akşam saatlerinde dikkatimi çekiyor, atatürk havalimanı yolu üzerinde araçlar sağa çekip bekliyorlar, kimi dörtlüleri yakmış kimi uyuyor. onlarca araba oluyor bu şekilde.

bunlar yolcu almaya erken gelip de otoparka para vermek istemeyen kişiler mi yoksa başka bir nane mi var bu işte?

havaalanından yolcu karşılayacak kişiler. tur atmaktansa orada bekliyorlar. gerçi yasak orda beklemek ama polis bile duruma alışmış gibi...

  • loveinaflipbook  (30.11.15 12:58:50)
O kişiler.

  • cakabo  (30.11.15 13:05:18)
içeri girip otopark ücreti ödememek için :/

  • spirit crusher  (30.11.15 13:05:23)
bir çok ecnebi havalimanında kısa süreli ücretsiz park imkanı oluyor. terminal kapılarına en yakın yerde 15 dakikalık park yerleri şeklinde. birini alıyorsan veya bırakıyorsan insan gibi valizini indirip bindiriyorsun.

Yoğunluktan ve valiz dağıtımındaki aksaklıklardan dolayı, uçaktan inen birinin dış kapıda belirme süresi epey değişken olabiliyor.

Atatürk Havalimanı'nda otoparka giriş çıkış 12TL. Taksi değnekçisi, trafik polisi sürekli dürrrt dürrt düdük çalıyor bu nedenle. Egzos ve gürültü. Sanki Kalküta.
  • nop  (30.11.15 13:58:28)
evet o kişiler

  • basond  (30.11.15 15:35:21)
İlk 1 saat 3 TL, 2 saat 5 TL olsa insanlar girer park eder.
Zaten bundan daha kısa sürede bir yere gidip gelme şansın yok uçakla.
Böylece kısa süreli parklamadan da para kazanır işletme.
Şimdi zorunda olmadıkça hiç kimse 12 TL ödemiyor.

Madrid'de ilk 1 saat 1.25 euro'ydu mesela. Her yolcu uğurlama-karşılama sırasında arabayı otoparka bırakıyordum.
  • cakabo  (30.11.15 15:39:07)