Wireless Hızını Nasıl Test Ederim?

Evet sevgili bilgisayar kurtları, internetimde bir yavaşlık söz konusu ve ttnet bunun wireless bağlantıdan olduğunu iddia etmekte. Bense bunun onların beceriksizliklerinden kaynaklandığına eminim.

Wireless alıcım ile modem arasındaki performansı nasıl test edebilirim. İnternet hızına bağlı olmaksızın?

kablosuz ölçüm yap, sonra da ethernet kablosunu takıp dene. sorun devam ediyorsa problem %99.8 ttnet'tedir. arayınca dersin kablolu da denedim kablosuz da, modemin bağlı olduğu telefon kablosunu da değiştirdim, yine çözülmedi. o zaman uğraşmaya değer görürler, onlar yalan söylüyorsa sen de söyle.

  • baba jo  (29.11.15 10:57:05 ~ 10:57:20)
bi ethernet kablosuyla bilgisayar modeme bağlıyken ölçün (kablolu bağlantı hızını almak için) bi de kablo bağlı değilken evin değişik yerlerinde hız testi yapın, bunun farkı ortaya koyması lazım. internet hızına bağlı olmaksızın veri alışverişi bilemedim. ttnet sonuçta şunu der genelde standart, 16mbite kadarsa mesela internetiniz anca 10-11mbit falan alırsınız wirelessta, yani onu sağlayabiliyorlar ancak genelde. kablolu bağlanınca 13-14 falan çıkar heralde 16mbite kadar paket örneğinde. bu karşılaştırmadan bahsedildiğini düşündüm ben de.

bu arada modeminize güncelleme gelmiş mi ona da bakabilirsiniz, güncelse eğer onu da diyebilirsiniz ttnete, modem ayarlarıma da baktım bir şey yok diye.
  • nimberjack  (29.11.15 10:59:25 ~ 11:00:59)
evet bende en fazla 3,5 mbi,t bağlantı görüyorum ve sırf wireless yüzünden bu kadar düşmediğine de eminim. modemi bilgisayara yaklaştırıp kablolu deneyeyim o zaman teşekkürler.

  • peace.on  (29.11.15 11:02:16)