A2 Direksiyon sınavını geçer miyim?

B sınıfı ehliyetim var. A2 ekleteceğim.

Bisiklet sürebiliyorum.
Scooter sürebiliyorum.
Vitesli motorla da turladığım oldu. Sadece vites attırma/düşürme pratiği yapmam gerekiyor.

Şimdi yeni yasa gereği direksiyon sınavlarını biraz zorlaştırmışlar. Dubalar arasından geçip, metal levhadan geçip sonra da trafiğe çıkıyormuşuz.

Sizce zorlanır mıyım? Özel olarak direksiyon dersi alayım mı? (Kurs ucuz. Sadece 1 saat ders veriyor.)

kursla konus, sinavdan 2-3 saat once kursun sinava girecegin motoruyla pratik yap. dubalar kolay sinyalleri vs unutma. denge levhasindan dusunce eliyorlar diye biliyorum. levhadan once hizlan, yaklasinca debriyaja bas motorun kendi hiziyla gec. yavas girip gaz vererek geceyim dersen zor olur. bi de trafige cikip hocalarin arabasini takip ediyorsun. sov yapma sakin sakin takip et. varsa kendi kaskini gotur. soyleyeceklerim bu kadar.

  • icim urperiyor  (28.11.15 23:24:41)
Koca motosiklet sınavını 2. Vitesi geçmeden hatta önümdeki denyo durunca motoru durdurup yeniden çalıştırarak geçtim sıfır tecrübem vardı ama ekstradan 150 lira verip 3 saat pratik yapmıştık. Bence şu anki motosiklet sınavı tamamen şakadan ibaret.

  • herospower  (28.11.15 23:37:23)