Bilgisayar Kod Bulmaca

merhaba dünyalılar

elimde 2008 yılında aldığım bi laptop var ki tkır tıkır çalışır vaziyette. sadece üzerinde gelen etiketler biraz yıprandı o kadar. ilk aldığımda win 7 vardı üzerinde kullandık, bir kere bile format atmaya ihtiyaç duymadan. son win 10 çıktı. güncelledik onu da kullanıyoruz şimdi. gayet de iyi. ama şöyle bir sorum olacak. bilgisayara en baştan bi format atayım diyorum. ilk aşta alt tarafında windows kodu yazıyordu ama artık yazmıyor, silinmiş. ilk evraklarını bulmam da çok mümkün değil. şimdi en baştan bi win 10 yükleyip içindeki er şeyi silmek tertemiz yapmak istiyorum. ama orjinal bir format atacağım bir win 7 veya win 10 cd yok. beraberinde gelen cd de yok. ben bu ilk windows kodunu nerden bulabilirim. yani bilgisayarın herhangi bir yerinde yazar mı? ya da şu kodu yaz çıkacaktır dediğiniz bi sihir var mı?

Güncelleme ile windows 10 kurulduğu zaman microsoft hesabı oluşturuyorsun senin cihaz bilgilerini sistem oraya kaydediyor daha sonra ayn hesapla giriş yaptığın zaman otomatik etkinleştirme oluyor.

account.microsoft.com
  • murtiii  (28.11.15 15:54:39)
www.windows10.gen.tr
sayfada asagiya dogru git.

  • 1adam  (28.11.15 16:13:51)