Sozlesme - ihbar tazminati olayi

Selamlar,

Su an calistigim yere temmuzda stajyer olarak girdim, ardindan ekimde normal calisan oldum. Staja baslarken sozlesme yapmistik ( maas-yan haklar ve sure staja yonelikti, normal calisma hakkinda bir sey yoktu)

Ekimde normalde sozlesme imzalamam gerekirdi ancak arada kaynadi, unutuldu , hala imzalamadim. 13-14 kisiyiz boyle, biri ik ya sormus " aa unutmusuz su kisiyle iletisime gecin" filan demisler (teklifi-sartlari telefonda soylediler, ben de tamam dedim) sirket big fourdan oldugu icin herhangi bir dolandirma vakasi yok :) ik nin isguzarligi...

Aralik ayinda istifa etmek istedigimde ihbar tazminatim olacak mi? Imzali sozlesmemin bulunmamasi bu durumu etkiler mi?

Tesekkurleer

Big4 ihbar tazminatini vermez.

  • condom kurşunu  (27.11.15 19:29:12)
Bu arada benim demek istedigim sey istifa ettikten sonra 2 hafta calismakti. Sanirim istifa ettikten sonra 2 hafta calismaliyim sanirim bu durumda.

Herhangi bir para almayacagimi biliyorum istifa ettigim icin :))
  • fakyoras  (27.11.15 19:46:40)
işe girişinizden itibaren 6 ay içerisinde istifa ederseniz, 2 hafta ihbar süreniz olur. istifa ederseniz iş arama izninizi toplu halde kullanıp ihbar sürenizden düşebilirsiniz.

  • arma aski  (27.11.15 19:52:28)
Ha sen sureden bahsediyorsun simdi anladim tazminat diyince kafalar karisti :) ihbar surende calistirirlar seni. Ben calismiyim cikiyim dersen yemezler. Ayrica overtimedan gelen izinlerom var haci ordan dus bari dersen orda da cingenelik yapman lazim ki dussunler. Yani istifa edecegini ogrenen partner olsun mudur olsun leslikte sinir tanimaz seni en boktan fieldlara verir sen de raporlari patlata patlata gidersin asdfg

  • condom kurşunu  (27.11.15 19:56:11)
Haydaa, sozlesme yok diye yirtarim diye dusunmustum :) neyse veririz iki haftalik paralarini o zaman gerekirse :D

  • fakyoras  (27.11.15 20:20:19)