[]

css'in bittiği yer mi?

ekteki görüntüyü css ile elde etmek istiyorum ama internetteki tüm yaklaşımları incelememe rağmen çözüm bulamıyorum. kısaca açıklayayım. db'den çekilen resim css ile altıgen olarak biçimlendirilip etrafına transparan border verilecek ve bir arkaplanın üzerine yerleştirilecek.
 
Şuradan başlayabilirsiniz csshexagon.com . Ama tüm tarayıcılar desteklemiyor sanırım bunu.


  • creepy  (26.11.15 22:32:22) 
creepy'nin verdiği (ya da benzer hexagon) şekillere arka plan resmi eklenmez. Evet css'nin bittiği yer malesef.

Tek ihtimal arka plan resminde bu şekilde bir delik açmak. arka plan resmi değişkense şansın yok. oldukça komplex ve parçalı elementlerden oluşan bir kodla belki mümkün.
  • harzem  (26.11.15 22:45:14) 
svg'yle, canvas'la da yapilir bu. ama ogrenmek zor geldi bana :p

ben duz css'le de yapmistim bunu diye hatirliyorum. surdan bakin orneklerine? yapmis millet gayet codepen.io

tarayici destegi de sorun olmaz bence, :after gibi pseudo-elementleri diyosaniz onlar ie8 ve ustunde destekleniyor caniuse.com
  • hjarteblod  (26.11.15 23:11:38 ~ 23:13:47) 
Yanlış anlamdıysam sizin için bir örnek hazırladım gerisini siz halledersiniz sanırım. şurada : jsfiddle.net


  • creepy  (26.11.15 23:14:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.