sömestr'da viyana-budapeşte-prag turu yapsak

götümüz donar mı? nasıl olur?

biz gidecektik prag'a yüz kişiye sorduk burda da sordum herkes donarsınız dedi. gidin diyenler de oldu ama kışın gidip gören herkes gezilmez diyor. en sonunda ocakta gitmiş birilerini bulduk kardan sokağa çıkamamışlar, anlattıklarıyla bizi gitmemeye ikna ettiler

www.eksiduyuru.com

eylül ortasında amsterdam'daydım yağan yağmur yere düşerken donup tanecik olarak iniyodu. eylülde ya.
  • mula  (26.11.15 22:19:01)
prag ve viyana arasına hallstatt'ı eklemezseniz gönül koyarım.

  • uuth  (26.11.15 22:22:40)
@uuth, hayaller zaten hep hallstat da, gerçekler istanbulda kalacak gibi. herkes cok soguk demiş:/

  • galandar kostumu  (26.11.15 22:36:44)
kardeş yanlış anlama da soğuk olursa ne olacak ki? o saydığın yerleri soğukken de gezmek ayrı bir zevk verir. hele de kar yağıyorsa.. yok açık havada fotoğraf çekeceğim kafelerde açık havada güneşin altında bira içeceğim derdin özellikle varsa o ayrı tabii

  • burya  (26.11.15 22:45:23)
@burya, cok paramız olmadıgı icin daha cok acık alanda vakit geçirmeyi seven turist tipiyiz. sokaklarda sürterken götümüz donmasın diye sordum ne kadar soguk diye. hiç orta avrupa'da bulunmadım bi fikrim yok, gugıllasam ocak sıcaklık ortalaması 5 derece cıksa onu da anlamam. zira nem oranı ıvır zıvır var. sorumun özeti sokakta dolanmaya uygun olur m?

  • galandar kostumu  (26.11.15 22:53:37)
ya o sıra hava durumuna bağlı. ocak ayı genelde karlı geçiyor. hallstat da kar olur muhtemelen de.. sonuçta duruma uygun giyindikten sonra sıkıntı olmaz. ocak ayı ortalaması 0 derece görünüyor mesela viyana için.uygun kıyafetle gitmezseniz her yeriniz donabilir gerçekten de. ancak dediğim gibi kıyafet uygun olduktan sonra sıkıntı olmaz bence

  • burya  (26.11.15 22:56:44)
Semester:Donem

Semester tatili: Iki donem arasi tatil

Turkcelesmis: Sömestr

Yanit: Hava soguk olunca pek eglencesi kalmiyor.
  • Traveller  (26.11.15 23:42:45)
Türkiye'den daha soğuk olmaz bir kere, bence gidin kışın gezmek, görmek daha güzel olur; her yer daha az kalabalık, daha gezilesi, görülesi olur. Tabi burada sizin toleransınız önemli, grubunuzda her zor durumda mızmızlanacak tipler varsa çok sorun yaşarsınız fakat herkes sizinle aynı kafada ise hava durumu çok etken değil, insanların çoğu her şey rahat, hazır olsun istiyor, 10 metre yürümeye üşeniyor, tabii güzel şeyler görmek, hissetmek için bazı dezavantajları yaşamak gerekiyor, siz bu modda iseniz ve arkadaşlarınız da bu modda ise gidin ama değilse sıkıntılar yaşamanız olası.

  • gezegen olan pluton  (27.11.15 00:12:03)
donmuyor ben yaptım oldu.

  • her gece aç  (27.11.15 01:05:07)
Soguk korkulacak bir sey degil. Iyice giyiniyorsun, geciyor.
Ayrica avrupa cok asiri pahali bir yer de degil soncuta, butceniz azsa ona gore arastirma yapip pahali yerlere oturmayacaksiniz demek ki.

Subat aylarinda su ana kadar moskova, new york, stockholm, oslo vb sehirlere gitmis bir insanim. Cok iyi oldu cok da guzel oldu cunku kendimi korur sekilde giymistim.

Kar olup olmamasiysa belli olmaz, yazin geldiginizde de 10 derece olabilir mesela viyana. Ama 35 de olabilir. Sans isi. Hem karlar altinda bir yeri gormekten guzeli mi var?
  • kuehles blondes  (27.11.15 03:22:39)
turkiyeden daha soguk olmaz mi :D
arkadasa harita gonderelim, avrupali dedigin gunes gormeye turkiyeye geliyor.

  • baldur2  (27.11.15 05:37:36)
@baldur2 turkiye guneyden ya da istanbuldan ibaret degil.
Dogu -kars&erzurum- iskandinavyayla yarisir. Edirne-ankara vb orta avrupayla yarisir.
He yazin daha sicak ve gunesli bolge avrupayla karsilastirildiginda. Ama soguklari karsilastiriyoruz.
  • kuehles blondes  (27.11.15 11:41:37)
@kuehles
sehirleri kiyasladim haci ben, normal rakimdaki. yoksa 4000 metre rakim ile deniz kenarindaki bir avrupa sehrini zaten kiyaslayamazsin

  • baldur2  (28.11.15 01:24:13)