çamaşır makinesi kurutucusunu bozmak

artık sabrım kalmadı. annem ne kadar ısrar edersem edeyim hala çamaşır makinesinin kurutucusunu çalıştırıp bir çok kıyafetin çekmesine neden oluyor. Kaç tane kazak kaç tane süveter gitti...

ben bu çamaşır makinesinin kurutucusunu nasıl bozarım?

marka model : ariston hotpoint armxxl129

Kendi camasirini kendin yika?

  • Traveller  (25.11.15 06:02:48)
Çamaşırlarını ayırıp yıka +1

  • manuel mandalina  (25.11.15 06:58:38)
ha bak onu hiç düşünemedim. helal size.

kardeşim, kadın önüne gelen çamaşırı yıkıyor. ne kadar ayırırsam ayırayım, evde olmadığım bir vakit ne bulursa yıkıyor. sorum net.

kurutucusunu nasıl bozarım?
  • zam sampiyonu domates  (25.11.15 07:09:03)
Eksi duyuru - sözlük kullanmayı biliyorsun çamaşır yıkamayı bilmiyorsun?

  • Traveller  (25.11.15 07:27:16)
bozduğun zaman annen de "bozulmuş madem bir daha kullanmayayım kalsın böyle" mi diyecek?
mükemmel bir plan olmuş.
Odanda bir kirli sepeti olsun, çamaşırlarını ona koy kendin yıka. kapını da kilitle sen yokken giremesin.
  • innerbliss  (25.11.15 07:36:30)
@Traveller; peki sen toynaklarınla nasıl cevap yazıyorsun? kim diyor sana çamaşır yıkamasını bilmediğimi?

@innerbliss; evet aynen öyle diyecek.

başka öneri istemiyorum. sorum net. daha nasıl anlatayım? kurutucunun çalışmaması lazım. gerisi kimseyi ilgilendirmez. yalnızca bu konuda bilen yazsın.
  • zam sampiyonu domates  (25.11.15 07:56:07)
servise gidip sormak en mantıklısı

  • ravenudon  (25.11.15 08:21:30)
kendi çamaşırını kendin yıkıycan baba .
madem annen ne görürüse yıkıyor al odana bi sepet
vur kilidi ağzına
  • cenkertem.afc  (25.11.15 09:04:02)
içini açmadan veya servise sormadan zor.

şöyle bir şey önerebilirim ama bu makinenin yıkamasının da çalışmamasına sebep olabilir.

kurutucu programı genellikle aşırı şekilde elektrik çeker. makine prizinin bağlı olduğu sigorta 20 amper ise daha düşük amperli bir sigorta ile değiştirtirsin, makine kurutmaya geçtiği zaman sigorta atar. anneye de dersin bak bozuldu kurutma programında sigortayı attırıyor diye.

ama dediğim gibi normal yıkamada makine su ısıtırken de sigorta atabilir bu durumda.
  • kibritsuyu  (25.11.15 09:47:00 ~ 09:49:17)
ldskjfgldkjf :D elin elektorniğe yatkın değilse bulaşma. olası yöntemler, dijital değilse ayar komutatöründeki kurutucu bölmeye ait kademenin soketini çekin. Yeni nesillerde seri iletişim vs kullandıkları için böyle bir şansın kalmıyor.

Isıtıcı parça soketini çekebilirsin, nerden bilicem hangi parça dersen şöyle bir şey :

www.uygunparca.com

En temizi anneyi hassas çamaşırları 30 derece üstünde yıkamaması ve kurutucuyu kullanmaması yönünde biliçlendirmek. Çekn bir kazak alıp buna 500tl vermiştim diyip duygu sömürüsü yap :)
  • kimlanbu  (25.11.15 09:52:56)
çekmiş kazakları uygun bi yerde toplayıp yakarak (protesto amaçlı) aynı maddi zararla daha etkili sonuç elde edebileceğiniz kanaatindeyim.

  • icim urperiyor  (25.11.15 11:50:14)