tırnak kökünden anlayan mümkünse sağlık çalışanı arkadaşlar bakabilir mi

selamlar,

aylar önce sol el başparmak metakarpal kemiğimi kırdım, alçı vs. iyileşti

kemik iyileşti ama şöyle bir sorun oluştu, o elimin başğarmağı ve işaret parmağının tırnakları belirginleşti. yani tırnağın dibini örten et-deri her ne ise 1-2 mm kadar çekildi, diş eti çekilmesi gibi oldu, sol elimdeki tırnak alan olarak daha büyük gözüküyor yani.

ben çok önemsemedim, zaten günlük hayatımı etkilemiyordu, bu durum geçer, deri gene örter üstünü falan dedim, aylar geçti.

şimdi başparmağımın tırnak dibinin kenarında çok küçük kan damlası gibi bir şey gördüm, tırnağımla deriyi biraz geriye çektim. tırnağın kökü gibi bir şey gördüm. bu normal mi?

bir şişkinlik, iltihap, ağrı, sızı, renginde bir anormallik kesinlikle yok. ama bu anlattığım iki tırnakta da deride epey geriye çekilme durumu var, başparmaktakinde deriyi zorladığımda birazcık kanama oluyor, işaret parmağında yok. elimi kırmamın ardından 3-5 ay geçti, şimdi niye böyle bir şey fark ettim ki.

çocukken dişimiz sallanınca oynaya oynaya çıkartırdık ya sallanan dişi, bununla da oynaya oynaya tırnakları düşürmem falan gerek gibi hissediyorum. yoksa kendi kendine düşecek mi, tırnak sağlam gözüküyor, uzayınca kesiyorum vs ama tırnağın kökü ise bu görünen durum anormal değil mi? konu hakkında bilgisi olanlar yorum yapabilir mi?

sizin için ellerimle paintte çizdiğim resim de ekledim.

imageshack.com

önemli bir şey olmadığını düşünüyorum.

  • siradisi00  (25.11.15 07:56:21)