1 milyon liranız olsaydı ne yapardınız?

şımartmayacak kadar az, popoyu sağlama alacak kadar çok.

İkitelli kayaşehirden 200k lirasıyla 2 daire
300k vadeliye (ki duzenlı gelir gelsin)
kaldı 300k.
50 klık bir araba
kaldı 250,
50 şımarma ücreti
kaldı 200.

işte beni bu ikiyuzler yaralar...

ehem.

Sizin yatırım planlarınızı alalım efenim.

ben onu ölene kadar azar azar yerim.

  • kargn  (24.11.15 21:46:12)
Iddaaya basarim.

  • floydian  (24.11.15 21:50:09)
azar azar yerim +1 ama kendimi şımartmak için birkaç teknoloji aleti alırım. :D

  • kuzey li  (24.11.15 21:51:09)
kendi soruma cevap gibi olacak ama.

bütün evi monitorle kaplar virtual reality yaparım, wifi antenlerın en buyugunu alıp hackerlık yaparım, 5 tane desktop alıp hepsını bırbırıne baglayıp super computer elde ederim hıamına..
  • anonymice  (24.11.15 21:52:29)
Sevdiğim bir kırtasiye var, orayı alırdım büyük ihtimalle.

  • pike  (24.11.15 21:52:34)
vatandaşlık veren, tercihen kendi halinde takılan minnak bir avrupa ülkesinde iş kurar veya daire alırdım. şartları her nasılsa. estonya olur, slovakya olur çok fark etmez. merkezi ve çok büyük bir yer olmasın. artık oralar da pek güvenli değil. hırlısı var hırsızı var, terörü var falan. ama şimdi tallinn'de, riga'da, bratislava'da kim bombalı eylem yapar allasen.

"estonya'da ev vericez, tam olarak 1 milyon ama" deseler hiç düşünmem basar giderim. yasal olarak yerleşip çalışma izni falan aldıktan sonra gerisi umrumda olmaz. e zaten evim var. ne bileyim garsonluk yapmaktan tut da fabrikada çalışmaya kadar herhangi bir şey yapabilirim. kafam da sülalem de raad olur. sigorta önemli ama. emekli olmak lazım bi şekilde. 55-60 yaşına gelince ne yapıcaksın?

***

edit: abi google translate'ten "tallinn real estate"i estoncaya çevirip çıkan siteleri biraz kurcaladım da bu nedir ya. şerefsizim 90 bin euro'ya allah gibi daireler var. çalışmaya da gerek kalmadı amk. bi tane kendime alır, 8 tanesini kiraya veririm. onlardan gelen para çıkışırsa böyle küçük bi spor okulu tarzı mekan açarım belki. benim bu konuda deneyimim/yetkim yok ama işte basketçi, futbolcu, tenisçi, hokeyci küçük sarı pipiler yetiştiririz usta antrenörlerle. her şey para mı yav. o çocuklardan biri 17 yaşında milli takım formasını giyse, gelip "meister amca sağolasın, bende hakkın büyük, ver elini öpeyim" dese bundan büyük gurur mu olur?
  • der meister  (24.11.15 21:53:43 ~ 22:21:10)
faizini yerim.

  • ruhen hastayim ben  (24.11.15 21:56:46)
Ucuz bir ev alir, geri kalani icin de borsayi ogrenip borsaya basarim.

  • stavro  (24.11.15 22:00:35)
kadıköyden 2 ev alırım birini kiraya veririm

  • yuto  (24.11.15 22:01:27)
Muhtemelen betona (ev) yatırım yapmazdım ya azar azar ömür boyu yerdim ya da @der meister gibi iş yatırımı yapardım yurtdışında. Düşündüm de ikincisi biraz daha ağır basıyor sanırım :D

  • EkimBebesi  (24.11.15 22:12:26)
tiyatro sahnesi açardım.
kalan parayla minik bir kafe eklerdim belki.
hem karlı hem eğlenceli.
  • jimjim  (24.11.15 22:14:36)
barcelona maçlarına basarım.

  • Alt4y  (24.11.15 22:19:35)
1minyon ahım şahım bir para değil ne yazık ki.
1tl bile olmayınca değerli ama kazanmak olası olduğu kadar olsa pek bişi yapılamaz gibi geliyor.

Olsa ya direkt hepsi vadeliye... getirdiği mebla belli sonuçta.

Hepsi ile makul fiyatlı evler alıp kiraya vermek...

Son olarak ticari zeka mevcut ise o yönde kullanmak.

Hadi gaza gelip 1e 2 veren bi maça iddaa diyim de çarmıha gerin...
  • qxgviper  (24.11.15 22:23:12)
Ya sizin hayaller kucuk ya da ben bu ulkeden cok bikmisim

  • Traveller  (25.11.15 06:10:27)
Balıkesir'de dükkan alırım 250-300 kağıdıyla.
500 civarını borsaya gömerim.
Kalanıyla da ikinci el bir M6 çekerim altıma.
  • arnold schwarzeneger  (25.11.15 08:08:09)