doğum gününüzü kutlamayan akrabaların öğretmenliğini kutluyor muyuz?

selam dostlar.

bu soruya cevap bulamadık bir türlü.

Hayir.(direkt bu spesifik ornek aklima geldi bugun)

  • floydian  (24.11.15 16:32:15)
ben kinalarina da katilmiyorum mesela.

  • uuth  (24.11.15 16:34:22)
ben kutlamıyorum. adam bana dair hiç bir şeyi kutlamamış, beğenmemiş, ben neden onunkini beğeneyim?

  • gotic  (24.11.15 16:49:55)
ögretmenler gününü acik ve net bir sekilde sinifin kendisine hediye almasi icin sömüren hocalarim oldu.

genel olarak kendi dogumgününü kutlamayan bir insan olarak, kimsenin bir seyini kutlamiyorum. cocugu olur, basarili bir ise imza atar, tamam, dogumunun üzerinden 365 gün daha gecti diye, biri senin meslegini o günle bagdastirdi diye, hayir.
  • aynadakiyabanci  (24.11.15 17:05:38)
Doğum günü ayrı bir şey, kişiye özel. Yani öğrencilerin de doğum günleri var öğretmenlerin de. Dolayısıyla doğum günümü kutlamadı, ben de onun öğretmenler gününü kutlamayayım demek doğru bir kıyas olmuyor. Doğum günümü kutlamadı, ben de onun doğum gününü kutlamayayım olabilir.

Ben de 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi bayramlarımı kutlamadıkları için öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlamıyorum. :) Ama doğum günümü bilmiyorlar bile haliyle.
  • grgn  (24.11.15 18:32:56)
Kimsenin mesleğini kutlamaya gerek duymuyorum. Ay sonunda banka hesabındaki kutlama yeterli geliyor.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (24.11.15 19:50:53)