Küçük Prens okuyanlar

Merhaba arkadaşlar ,

Küçük Prens Hikayesi ile ilgili bir SWOT analiz yapmam gerekiyor. Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum . Sizce hikayenin ;

Güçlü Yönleri
Zayıf Yönleri
Fırsatları
Tehditleri ne olabilir ?

Yani nasıl soru lan bu diyenler için şöyle açıklayabilirim ; Hikaye kahramanının güçlü yönleri ya da zayıf yönleri şunlardır etc etc denilebilir. Ana kahraman olan Küçük Bey'imiz üzerinden yürüyoruz.

@brk37
Güçlü Yönleri
Zayıf Yönleri
Fırsatları
Tehditleri ne olabilir ?

demiş ya. altına açıklamasını da yapmış.
  • fakyoras  (24.11.15 14:59:45 ~ 15:00:23)
fırsatları : artık telif ödenmediği için her yayınevinin basabilmesi (yayınevleri için fırsat)

zayıf yönü : bütün yayınevleri bastığı için ortalık "küçük prens" kaynıyor.

SWOT analizini farklı bir açıdan yapmaya çalıştım.
  • kakao  (24.11.15 15:00:05)
gerçekten güzel güldüm. Bu yaratıcı bakış açıları yeterlidir bana arkadaşlar :D
Teşekkür ederim ama daha fazla bilgi eklemek isteyene tik'imiz vardır . buyursun

  • kahramanikarus  (24.11.15 17:09:53)
Benim anladığım kitap için değil, kahraman için SWOT yapıyoruz.
Güçlü yönleri: İyimser oluşu, gülünün sorumluluğunu aldığını biliyoruz, sorumluluk sahibi, empati yeteneği yüksek (gittiği yerdeki insanları anlayabiliyor), konuşkan (herkesle muhabbete giriyor), gezegenden gezegene transportasyon yeteneği
Güçsüz yönleri: Yargılayıcı (gittiği yerdeki insanları anlamasına rağmen, etiketi yapıştırıp yargılıyor hemen), hafiften şizofren (hayvanlarla konuşuyor)
Fırsatları: Bulunduğu yerde başka bir insan daha olması, ıssız bir yerde olmasına rağmen yalnız olmaması, yardım edecek birisi olması
Tehditleri: Çevresindeki herkesin büyük olması, içlerindeki çocukların ölmüş, vb. olması
  • aychovsky  (24.11.15 19:04:36 ~ 19:05:01)