Borsadan anlayan?

Bir arkadaşımın yönlendirmesiyle borsaya girdim. EGEEN isimli hisseden 29 lot aldım. Aldığımda 342 idi. Şimdi 310.

32x29= 928 lira zarardayım.Zararımı kurtarabilir miyim? Kar etmesem de olur

Kurtaramazsin. Akil parası olsun. Bakma kaybettiğine 930 lirayla iyi kurtulmussun.
emin ol işlem yaptıkça daha çok kaybedeceksin.

  • alp9900  (24.11.15 10:46:53)
alp9900 çok doğru diyor, 930 tl akıl parası olsun yolun başındayken vazgeç. illa bir gün terse yakalanacaksın. düştükçe ortalamayı düşüreyim daha da alacaksın falan derken orta kalacaksın.

yatırım diyorsan sağlam olduğunu analiz ettiğini bir kağıda her ay belli bir miktar yatırım yap, 10 sene sonra birikmiş paran olsun. borsa'da al sat yaparak zengin olamayacaksın bunu unutma.
  • abtash  (24.11.15 10:53:18)
arkadaslarima bilerek tavsiye vermiyorum. sonra iliskiler zedeleniyor. ben 3 yildir bazi hisselerde park ettim, bekliyorum. farkli hisselere alimlara zamana yayarak yaparsaniz ve uzun vadeli dusunurseniz zarar etme olasiliginiz azalir. tabi hisseyi surekli takip etmeli, donem bilancolarini iyi degerlendirmeli ve analiz etmelisiniz. bu isler icin fazla vaktiniz yoksa borsa tehlikeli olabilir.

  • pacoquinha  (24.11.15 11:21:30)
Akenr al

  • [silinmiş]  (24.11.15 11:32:25)
ocak 2015 den beri bu kağıdı takip ederim o zamanlar 200 civarındaydı lotu. 2012 de 50 tl'lerden buralara kadar geldi, yatırımlık denilebilir kendi görüşümce ama arkadaş sizi biraz yemiş anlaşılan bu kadar yüksekten bu kağıda girmek cesaret işi genelde, arkadaş kendince veya kulaktan dolma tüyolarla yükseliş trendi gösteren kağıdın dahada yükseleceğini düşünüp sizi de bu kağıda çekmiş.

tek çözümün eğer yatırdığın parayı acil kullanman gerekmiyorsa oturup 342'yi geçmesini beklemek. panik yapıp da zarar etme pahasına satmak olayına girişme bekle derim bu paraya ihtiyacın yoksa şimdilik.

tabi ki yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

geçmiş olsun.
  • Bysb  (24.11.15 11:32:34)
tavsiye olmayacak ama daha dün radyoda duydum. bu şirket 2009'da 4 liraymış. şimdi 300 liralarda. o zaman alsaydın zengindin şimdi.

ben olsam beklerdim. tamamen batacak değil ya...
  • sutlu nescafe  (24.11.15 11:34:01)
var.
fenerbahçe hisseleri al.
bir üst tura çıkarsa artar.
  • Alt4y  (24.11.15 12:05:21)
Yukselene kadar bekle.

  • stavro  (24.11.15 12:06:01)
TEKTU al veya hissende kal. illa bir gün yerine gelecektir.

  • byzantium  (24.11.15 12:22:43)
twitterde halil buhur u takip et.

  • tosunpasa  (24.11.15 13:33:56)
borsadan çık. daha fazla zarar edersin. şunu al bunu al diyen adamlara bakma. paranı hiç bi şey yapamıyosan vadeliye at. döviz hesabı aç döviz olarak vadeli yap vs. fon alabilirsin. hazine bonosu olabilir. bu tür şeylere bak bence.

  • ergenpezeveng  (24.11.15 13:52:52)