c programming bilenler toplaşın lütfen

Selamlar, şu şekilde bir ödevim var, yardımcı olabilecek varsa çok süper olur.
---
Klavyeden ay ve gün değeri girilince o günün yılın kaçıncı gününün olduğunu hesaplayan C programını yazınız.
Örneğin 3. ayın 21'i için, Ocak 31 + Şubat 28 + Mart'tan 21 gün topla gibi.

Switch'le yapılacak.
--
Teşekkürler şimdiden.

Kod bilmem ama şöyle bir şey önereyim. İki tane veri girilen yerin var : birincisi gün olsun. İkincisi ayları seçmeli yap. Şimdi "gün" kısmından gelen veriyi bir kenara koy. Aylardan ocak 0, şubat 31, mart 59 şeklinde o Aydan önceki gün sayısını toplayarak her aya matematiksel değer ver. Örneğin 5 şubat olsun.

Gün kısmına 5 girecek adam. Ay kısmından şubatı seçecek. Şubat = 31 dedik. 31+5= 36 olacak.

Faydası olur mu ya da sen Nasıl düşündün bilmem ama tıpçı olarak anca bu kadar
  • meakka  (23.11.15 20:18:11)
ayi gönderince içindeki gün sayısını dönen bir fonksiyon yazacaksın önce
switch i bu fonksiyonun içinde kullanacaksın
ocaksa 31 subatsa 28 (Şubat için ayrıca içinde bulunduğun yıl için ayrı bir hesaplama yaparsın)
daha sonra iterative bir şekilde içinde bulunduğun ay hariç diğer ayların günlerini bu fonksiyon yardımı ile toplatacaksin. daha sonra icinde bulunduğun ayin gun sayısını bu deger ile toplayacaksin
  • sorusuolaninsanmodeli  (23.11.15 21:00:11)