Lanet olası kpss sınavı?

Akpss sınavında torpil olayı nasıl oluyor? Yerleştirmede düşük puanlıyı mı alıyorlar, sınav sonucu olarak mı torpil oluyor?

Lisansta 70 nasıl bir puan, hiç çalışmayanlar ortalama kaç alıyor?

sözel sınavda oluyor hocam torpil. o noktaya gelene kadar da sorular birilerine servis ediliyordur.

  • tantunisultansüleyman  (23.11.15 09:31:35)
Merkezi alımlarda mesele puan değil sıralama. Öyle kadrolar var ki senede 10 alım yapılıyor ama istediği özelliklere sahip zaten sınava giren kişi sayısı 15 örneğin. Doğal olarak ilk 10 kişi alınıyor, isterse puanı 50 olsun.

Ama öyle kadrolar var ki(bazı mühendislikler ve düz memurluklar örneğin), binlerce kişi giriyor sınava ama alımlar kuş kadar. Doğal olarak 90 puan alan adam bile açıkta kalabiliyor.

Kısacası bölümüne göre değişiyor sorunun cevabı.

Merkezi alımlar dışında açıktan kurumlar kendi sınav ve mülakatlarıyla alımlar da yapıyorlar, büyük ihtimalle burada torpilin babası dönüyor. Detayları bilemiyoruz elbette.
  • Abdurrahman  (23.11.15 09:48:35 ~ 09:49:01)
Teşekkürler. Peki merkezi yerleştirme olmayan yerler nerelerdir peki? Ptt vb. gibi sonradan özelleştirilen yerler mi örneğin?

  • Gucci  (23.11.15 09:59:45)
Kurumların çoğu kendi sınavlarını/mülakatlarını yapıp personelini kendi ihtiyaçlarına göre alıyor artık. Bu yüzden de merkezi alımlardaki sayılar eridikçe eriyor. Memurlar.net'teki ilanları incelersen görebilirsin.

  • Abdurrahman  (23.11.15 10:10:04)