Çerezlik, tarihi gibi dizi (edit: ya da film)

Orta çağlı veya benzer temalı, kılıçlı-kalkanlı ama çok da vahşet sahnesi bulunmayan, hikayesi olan dizi arıyorum. Ağırlığı olmasın, çerezlik olsun. Fantastik, büyücülü olanından da olabilir. İçinde teknolojisinin t'si olmasın; ne bileyim, hastalıkları civanperçemi ile iyileştirsinler, akşam olunca gaz lambası gibi şeyler yaksınlar, meşalelerle dolaşsınlar, kafalarına pelerin kukuletası geçirsinler.

Edit: Dizi kalmadıysa, film de olur. Maksat içimdeki kılıç kalkan sevdasını dindirmek.

Sevdiklerim:
Legend of the Seeker
Rome
Game of Thrones
Merlin
Atlantis
Once Upon A Time
Da Vinci's Demons
Marco Polo
Carnivale

Sevmediklerim:
Vikings, fazla aksiyon, az hikaye geldi.
Spartacus, aslında çok sevdim bunu ama bu kadar kanlı ve aksiyonlu bir şey aramıyorum.
Reign, oyunculuk inandırıcı gelmedi.
Revolution, teknolojiyi kaybettikten o giydikleri deriyi nasıl üretiyorlar, onu düşünmekten diziden bir şey anlamadım.
Tudors/Borgias, krallık entrikalarını çok sevmedim, çok Muhteşem Yüzyıl gibi geldi.

Belki kıyıda köşede kalanı vardır da, ben fark etmemişimdir. Arada yenisi çekilmiştir de haberim yoktur. Belki biri gelip "1987'de Zıbıdıp diye bir şey çekilmişti, kolay da bulunur. Çok güzeldir" falan der. Umut dünyası.

  • aychovsky  (23.11.15 08:31:49 ~ 08:35:09)

Belgesel tadında.
  • nawar  (23.11.15 08:36:21)
The Last Kingdom
Bastard Executioner

  • crown  (23.11.15 08:42:58)
Dizi

Camelot (merlin'i görünce yazdım)

Film

Eagle (pek sevmedim)
Iron Clad
Kingdom of Heaven
Mongol (avrupa değil ama...)

Robin Hood ya da King Arthur gibi hikaye üzerine filmler de var. Spartacus, gladiator falan var yine burada.

Oyun var aslında bol bol. Assassin's Creed oyna mesela hem kolay da :)

Mobildeyim editlemeye üşeniyorum aklıma geldikçe yazarım.
  • nawar  (23.11.15 09:20:23)
oğlum zaten ne kaldı daha??

Diriliş Ertuğrul paklar anca seni :p
  • eindaclub  (23.11.15 09:25:23)
www.imdb.com

Beklentilerinizi karşılar diye tahmin ediyorum.
  • harvey  (23.11.15 09:52:55)