evde fındık votka

bundan yapmaya çalışıyorum evde 1:2:1 su:votka:fındık şurubu ölçüsü gördüm bi denedim de votka tadı sert geldi biraz. fındık şurubu koysam da çok tatlı olur ben bunu suyla mı yumuşatayım yoksa başka bir tarif/yöntem vs bilen var mı? votkamız biraz boktan ondan oldu galiba :(

fındık şurubunu nereden aldınız?

tchibo'dakiler daha iyi gibi.
  • jimjim  (22.11.15 21:22:52)
ben yapıyorum. mis gibi de oluyor. fındık şurubu olarak şu: www.nuanspasta.com migroslarda oluyor.

su bardağı ölçüsü vereyim. yarımın biraz altında vodka. 2-3 tatlı kaşığı kadar şurup. 2-3 adet buz. 1 buz ölçüsü kadar da su.
  • she was my baby  (22.11.15 21:35:24 ~ 21:35:44)
1:3:1 onun doğru ölçüsü. Yalnız 1 su, 1 votka, 1/3 Şurup (FO ya da OX tercihen). Sıra şaşmış sizin ölçüde. Eğer seviyorsanız votkayı 1,5-2 civarına çekebilirsiniz, fakat tatlı olduğu için bayıltabilir üçüncüden sonra. Deneyerek yapmak en güzeli.

  • polifonik osuruk  (23.11.15 09:23:29 ~ 09:25:02)
fındık şurubunu kadıköy'den bilko pasta malzemelerinden aldım. şifadan lahmacuncuya doğru yürürken 2 kere sağ yapınca varılıyor sokağa. fo ve repo var 15.5 ve 8.5'a ben repo'dan aldım bu arada.

ben şurubu çok koymuşum anladığım kadarıyla. denicem bunları teşekkür ediyorum.

hep fo önermişler de fiyat %100 oynuyor, var mı repo'yla yapan çok fark var diyen?
  • rubenanyukov  (23.11.15 11:17:02)