[]

şuraya girebilmem için hangi sınavlara girmem lazım

anladığım kadarıyla ydsye kesin bi girmem gerekiyor ama kaç puan almam gerektiğini anlamadım. "Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS) KPSS-36 ve KPSS-108 puan türlerinin birinden en az 80 puan almış olmak gerekmektedir." yazmışlar kpss 108 gk gy ve dil puanlarından oluşuyor ben de diyorum ki bu durumda alan sınavına yani a grubu derslerine çalışmasam olur mu siz ne dersiniz anlayan var mı bu işlerden.

ilan.memurlar.net


 
108 için dediğin gibi yapılabilir. Ancak ben olsam p36 puanini da hesaplattirirdim. Bunun icinde o derslerin oturumuna girip tek şık bile olsa isaretleme yapmak yeterli. Belki p36 yuksek gelebilir bu sayede belli olmaz bu isler.


  • hendek atlayan deve  (22.11.15 14:51:08) 
@hendek atlayan deve evet ama daha mezun olmadım ve üniversite sınavında sözlede dereceye girdiğimden kpss gk gy için dershaneye gitmeyi düşünmüyorum şimdilik. o yüzden alan derslerine nasıl çalışacağımı çalışsam bile ne kadar başaraılı olacağımı bilmiyorum yine de gireyim mi.


  • her gece aç  (22.11.15 14:55:35 ~ 14:56:06) 
Sadece o puan türü hedefse ben olsam onlara çalışmam. Çünkü %5 hukuk ve %5 iktisat ağırlıkta çok düşük bunlar. Çalışmaya değecek ağırlıkta değil. Belki u iliskilere bakılabilir %10 etkisi var. Amaç o puanı da hesaplattırmış olmak zaten alan çalismaya degmez.


  • hendek atlayan deve  (22.11.15 15:04:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.