Erasmus belgelerini hangi kargoyla yollamali?

Ups dhl falan kac para tutar 5 6 a4 sayfa yollanacak sadece. Ucuz alternatifler nedir?

eger zaman sorunu yoksa en ucuzu ptt kargo.

  • hopeless  (21.11.15 17:51:11)
okulunuzda ups ve dhl ogrencilere/ogretmenlere indirim yapiyor olabilir.
bizim okulda ogrenci islerinin orada afisleri asili mesela, hangi ulkuye ne kadara gidiyor tablosunu koymuslar, sorumlu kisinin telefonu falan var. 20 veya 25tl'ye yollamistim ben mesela ups ile ertesi gun ulasti.
bi keresinde de ptt ile yollamistim 20 gun fln oldu ulasmamisti hala kendimi yedim bitirdim belgeler kayboldu yeniden toplamaya girismem lazim diye. sonra ulasti gerci bir kac gune ama stresine degmez 7tl mi ne vermistim ona da
  • jedilance  (21.11.15 17:54:12)
ptt yurtdisina cikana kadar ilgileniyor sonucta.

ben istanbuldan sabah yollamistim yazin basinda, ertesi aksam coktan siniri gecmisti, sonra bekledim 20 kusur gun ulassin diye, nerede oldugu da takip edilmiyordu
  • jedilance  (21.11.15 18:04:18)
DHL kalitelidir ama pahalıdır. Tercih edilebilir.

  • yirmisantim  (21.11.15 18:20:28)
dhl veya ups sayfasına girip hesaplatabilirsin ancak tahminim 100€ civarında olacağıdır. tanıdığın firma sahibi varsa ona bi sor genelde yurtdışına belgeyi anlaşmalı firmayla gönderirler. mesela ben şirkette PTS kullanıyodum 20 liraya gidiyordu

  • KidLazer  (21.11.15 18:59:43)
FedEx kullandim yazin, sorunsuzdu. DHL'den daha uygundu benim gonderdigim yere. Hem de gelip ofisimden almislardi.
Bir kere de PTT Turpex servisini kullandim sonrasinda, FedEx 4 gunde teslim ederken onlar ikinci gunde teslim etmisti.
Bu arada FedEx'in musteri hizmetlerini aradigimda "aa sizden daha uygun fiyatlilari var" diye ayak yapmistim, beni aninda pazarlama birime yonlendirdiler. Kadin hemen indirim yapti, bilginiz olsun.
  • evrim halkasi  (21.11.15 19:15:05)