şu şarkının sizlerde hissettirdiklerini merak ediyorum

hüzün mü, coşku mu, sakinlik mi, kızgınlık mı; nedir?
www.youtube.com

ben adlandıramıyorum, muhtemelen birden çok duygu, belki de bu yüzden çok seviyorum. sizinkini merak ettim.

içimi baydı

  • cekilmis gayfe  (20.11.15 22:48:16)
hüzün ve gerginlik. neyin gerginliği bilmiyorum ama ian gillan'ın attığı çığlık beni geriyor fakat acayip de bir haz alıyorum.

  • rahip janick  (20.11.15 23:04:48)
melankoli.

  • sayns  (20.11.15 23:08:08)
çığlığa kadar idare ederdi sonrası çekilmez.

  • kuzey li  (20.11.15 23:11:25)
rock müzik tarihinin en sağlam şarkılarından biri. 3 kere deep purple konserine gittim maalesef canlı dinleyemedim
Çığlık kısmında 4-4.5 oktav yardırıyor adam tabii çekilmez diyenler de olabiliyor

Cevap: benim için hüzün
  • asbe  (20.11.15 23:25:16)
link bende restricted diyor açılmıyor ama child in time mi, çığlık mığlık :D

bu şarkıyı ilk defa lisede dinledim. ingilizce sınavındaydık, bir arkadaşımla kağıtlarımızı erken verdik. düşük mevcutlu bir sınıftı ve hocayla da aramız iyiydi, beklerken müzik dinlememize izin vermişti. çığlıklar bir başladı, gülme krizine girdiğimiz için dışarı çıkmak zorunda kaldık. 15 yaşında bu kadar anlayabilmiştim.

bende öfke uyandırmıyor. genel olarak negatif bir his vermiyor. huzurlu bir sükûnet ve hüzün, sonrasında belki coşkulu bir isyan ama yine de sakin. garip oldu ama...

ayrıca mükemmel şarkı.
  • bir garip melek  (21.11.15 12:09:33)
hepsinden var. hüzün, öfke, umut, coşku, sakinlik, acı, mutluluk,..

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (21.11.15 12:20:59)
Bekleyişin şarkısı bu bana göre.

  • solfej  (22.11.15 14:54:42)
kaç para lan bi hammond diye bağırasım geliyor.

  • kargn  (22.11.15 15:00:07)
insanların ruh halleri değişkendir, bu şarkı da seni bir değişkenden öbür değişkene atar.

ben şahsen bu şarkıda birden kızgınlık/öfke hissedebiliyorum, ucundan isyankarlık.kimi zaman da açarım ruhumu dinlendiririm
  • skid row  (22.11.15 15:19:43)