oldboy izleyenler gelsin bi

filmi yeni izledim, herkes çok güzel diyodu çok övmüşler sözlükte falan. ama ben beğenmedim lan normal film yani puanım 5/10. bide film için sonu süpriz diyolardı bişey mi kaçırdım lan acaba?

hakiki versiyonunu izledim bu arada

ben kavga sahnelerini çok beğenmiştim.
Adama eziyet şeklide çok iyi yani birini hapsetmek herbişeyden habersiz.

------------spoiler------------
sürpriz son dediğinde işte kızıyla yatıyodu.
------------spoiler------------
  • asilyis  (20.11.15 15:55:18)
Arap sen izleme :(

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (20.11.15 15:58:02)
sizin anladığınız sonda ne oluyor, en çok onu merak ettim.

  • uuth  (20.11.15 16:16:40)
@uutth

bişey olmuyo işte onu diyorum
  • lorne malvo  (20.11.15 16:21:11)
güzel film ama ben de çok abartıldığını düşünüyorum. güzeldi yani o kadar. öyle vaooo, aoooo, uueaaaa diye tepki verilecek bi şeyi yok. tabii filmi anladığından emin ol önce :p

  • der meister  (20.11.15 16:26:15)
İntikam üzerine yazılmış en baba hikayedir yahu..

Nasıl bir şey olmuyor? Daha ne olsun?!
  • lcha  (20.11.15 16:26:49)
muzikleri de cok guzel bence. senaryosu zekice.

  • bohr atom modeli  (20.11.15 16:29:38)
@sonu süpriz diyolardı bişey mi kaçırdım lan acaba?

çok güldüm lan.. rhdfjdfjdr6jdt7k88o8o8o8o9pasdfasdfasdfasdf
  • dedim dedim de kime dedim  (20.11.15 16:30:41)
sevmeyebilirsin belki ama sonuna bari laf söyleme olum. yapılmış en güzel twistlerden biri lan adamlar daha napsın götünden tavşan mı çıkarsın.

  • sir gawain  (20.11.15 16:32:39)
titanik'in sonunda geminin batmasını da kaçırdın değil mi?

  • uuth  (20.11.15 16:33:28)
ahah anlamamışsın arkadaşım, bir daha izle derim.

  • peggy  (20.11.15 16:35:56)
yahu her gelen anlamamışsın diyor, anlatın da anlayalım o zaman. sonunda adamın neden 15 yıl kapalı kaldığı öğreniliyor o kadar başka bi şey var mı? varsa söyleyin işte onu soruyorum başka bi mevzu mu var?

  • lorne malvo  (20.11.15 16:39:56 ~ 16:41:16)
film vizyona gireli 12 yıl olmuş. belki benzer intikam hikayeli birçok dizi veya film izlemişsindir bu sürede; onun etkisi de olabilir. ama şimdi 5 puanı da hak etmiyor; kurgusu gayet iyidir filmin.

ben de incendies'i sevmemiştim mesela; filmin ortasında "finalini böyle yaparlarsa çok klişe olur" demiştim arkadaşlara; aynı şekilde yapmışlar finali.

başkaları da 10 yıl sonra inception'a "beğenmedim" diyecek.
  • montauq  (20.11.15 16:40:54)
@montauq

onunla alakası yok bence. ne yani şimdi esaretin bedelini izlemeyen ama benzer filmlerden çok izleyen biri esaretin bedelini izleyince beğenmeyecek mi ? tamam beğenmeyebilir ama nedeni benzer filmler izlemiş olması olmaz bence.
  • lorne malvo  (20.11.15 16:46:24 ~ 16:54:27)
nereden puan kırdın onu merak ettim ben? nesini beğenmedin yani, sonu ve bütünü çarpıcı, kurgusu akıcı, müzikleri güzel, oyunculuklar başarılı, çekimler kaliteli, senaryosu özgün, bir tabuyu ekrana taşıması ile ayrı bir çarpıcılığı var... yani senin için bu filmde puan düşürmene sebep olan ne? mucizevi bir etkileyicilik mi bekliyordun sırf o tarz bir beklentiye soktuğu için insanlar? o kafayla izlediğin için beğenmemişsindir bence.

  • neseranni  (20.11.15 16:54:39 ~ 16:55:19)
@neseranni

evet beklentim çok yüksekti o yüzden böyle oldu :) 5 puan verdim. 5 puan az değil ama ya iyi işte hadi 6 diyelim ama kesinlikle 6 üstü bi film değil.
  • lorne malvo  (20.11.15 16:58:00)
Filmi İzleyeli çok oldu o yüzden hangi açıdan çok beğendiğimi uzun uzun yazamayacağım, kısaca senaryosu çok özgün bence, sonu değil birçok kısmı klişeler uzak hatırladığım kadarıyla.. Oyunculuklar harika. Uzun bir film ama hiç bir sahnesinde sıkıldığımı hatırlamıyorum.
Benim puanım 9 filme :)

  • buffy de vampir sayılır  (20.11.15 17:05:00)
kurgu zekice, senaryo özgün, müzikler harika, başrol oyuncusunun performansı kusursuza yakın. ayrıca fimin boyunca bir çok ruh halini tadabiliyorsunuz. aşk, dram, nefret, aksiyon, intikam.

bir filmde daha ne olabilir onu anlamıyorum.

sırf farklı olacakmış gibi görünme uğruna saçmalayamam.

net olarak hayatımda izlediğim en iyi film.
  • erektus  (20.11.15 17:08:54)
5 puanın 2 sini dövüş sahnelerinden kırdım :D

  • lorne malvo  (20.11.15 17:09:21)
@erektus

yapmayın ya nasıl olur? hiç mi film izlemediniz? max 6 puanlık film.
  • lorne malvo  (20.11.15 17:10:36)
o sevgilisi kız kendi öz kızıymış orasını anladın değil mi? böyle yazınca da atv dizileri gibi oldu.

  • confessions of an adman  (20.11.15 17:11:40)
3 puanı şu sahneden kırdım youtu.be

adam bi ton sopa yedi sırtından bıçakladılar bu haliyle eli sopalı 5 kişiyi haşat etti gerçekten çok zekice bi kurgu :asdfghjk
  • lorne malvo  (20.11.15 17:12:57 ~ 17:15:56)
lorne malvo, yav neden anlatalım, bir daha izle işte, filmin zevki orada.

  • peggy  (20.11.15 17:17:58)
ayrıca filmin başında "Bir köpekten farksız da olsam benim de yaşamaya hakkım yok mu?" diye bi şey söylendi çok sinirlendim çok güzelmiş gibi bide filmin sonuna da koymuşlar te allam ya

  • lorne malvo  (20.11.15 17:24:11)
beğenme durumu subjektiftir işte. bir sürü kişi saymış şu şu şunlardan dolayı sevdik diye, sen hala "mehe he en fazla 6, hehe adam çok kavga etti hehe". Bana da filmi anlamamışsın gibi geldi de neyse. Mevcut filmleri düşünürsek bu filmi 8'in altında bırakmak kültürsüzlüktür. Trolleme insanları lütfen.

  • justinial  (20.11.15 17:55:16)
süper film. sorun sende. aşık oldugu kadın kendi kızı çıkıyor sonunda falan filan. kurgu, adamın dellenmesi, süper oyunculuk var, daha nolsun

başında ve sonunda söylenen "Bir köpekten farksız da olsam benim de yaşamaya hakkım yok mu?" lafını neden beğenmedin ki? sen ekşisözlük bi siki de beğenmeme timinden misin yoksa
  • dafuq  (20.11.15 18:11:41 ~ 18:12:42)
lorne malvo sana katılıyorum, öyle ahım sahım bir film değil(hakkaniyetlı puanım 6, linç edilmemek için verdiğim puanım 7), dövüş sahneleri çok gereksiz olmuş ama sezarın hakkını da sezara vermek lazım sağlam intikam planı hazırlamış adam.
birde bu tarz film çok çekildi o yüzden o kadar güzel gelmemiş olabilir.

  • kuzey li  (20.11.15 18:40:21)
bu filme 8'den aşağı veren film izlemesin derim.

ki bunu toplam 5-6 film için derim heralde sadece.
  • tescillimarka  (20.11.15 18:44:29)
@lorne malvo
bana 7'lik 8'lik 9'luk üç film söylesene hacı..sana göre tabi..

  • dedim dedim de kime dedim  (20.11.15 19:00:09 ~ 19:00:23)
bu arkadaş troll anlaşıldı

  • neseranni  (20.11.15 19:37:36)