cognitive science yüksek lisansı - boğaziçi

bu bölüm sözel ales puanı mı istiyor sayısal mı? aradım sordum internette yazıyor filan dediler de minimum 55 ales puanı diyor. bi daha aramak istemiyorum bilen varsa.

Sozel olmadıgı kesin gibi

  • yahveyire  (20.11.15 14:14:28)
ya ben de sayısaldır diye düşünüyorum ama bölüm sosyal bilimler enstitüsüne bağlı diğer taraftan.

adaylar.boun.edu.tr
  • tepedeki psychedelic adam  (20.11.15 14:19:42)
eşit ağırlıktır muhtemelen ama 55 değildir. daha fazladır muhakkak.

  • solskjaer  (20.11.15 14:33:21)
tekrar aradım da neyse ki bu sefer başkası çıktı. geçen sene eşit ağırlık puanıyla almış ve alt limit 55. ama zaten bu ales puanının pek de bağlayıcı olduğunu sanmıyorum. en azından bu bölüm için. sadece belki resmi bir zorunluluk vardır ales alt limiti gibi ondandır herhalde.

  • tepedeki psychedelic adam  (20.11.15 15:07:50)
Bu bolumun Bilgisayar Muh. ile ilgili dersleri sozelcilere epey bir ekstra calisma gerektirebilir. Dikkat etmek lazim. Diger taraftan bolum baskani cok iyi biri. Basvuranlarin muhakkak onceden gidip konusmasini oneririm. Formalitelerin ne kadar onemli olup olmadigini da belirtecektir.

  • irobotist  (20.11.15 15:21:26 ~ 15:24:36)
ales en az %40 etkiliyor total puanı. yök şartıyla. boun eskisi gibi ales'i sırf baraj olarak kullanamıyor yani.

  • mesgul ve huzursuz  (21.11.15 00:59:05)