meşhur semt yemeklerini gidip yerinde yemek

sultanahmet köftesi, sarıyer böreği gibi yiyecekleri meşhur eden yerlerin (böyle bir yer dükkan olarak varsa ve hala aktifse) isimleri lazım arkadaşlar. ayvalık tostu, susurluk ayranı vs. ülke çapında aklınıza gelenler de dahil yazabilirsiniz. şimdiden teşekkürler.

  • dahili meddah  (20.11.15 09:41:36)
@dahili meddah, bu başlığı biliyorum fakat benim öğrenmeye çalıştığım, o yemeği en iyi yapan yer değil, o yemeği ortaya çıkaran, meşhur eden yer aslında, yani gerçek sultanahmet köftecisi neresi onu öğrenmeye çalışıyorum :)

  • weeping guitar  (20.11.15 09:45:56)
yemeklerin hangi ülke kültürüne ait olduğu bile tartışma konusuyken hangi dükkanın meşhur ettiğini tespit zor bir iş olur hocam. iskender konusunda onlarca iddia var örneğin. kolaylıklar dilerim:)

  • dahili meddah  (20.11.15 09:49:10)
dahili meddah +1
dün youtube'da şakşuka tarifi izledim. videoda afrika yemeği yazıyordu, yorumlarda suudi arabistanın yemeği diyorlardı. bizdeki patlıcanla yapılan şakşukayla alakası yoktu. menemen yaptı.
ayrıca tatlı seven biri değilsen sarıyer böreğini boşver. bol yağlı ve kuş üzümlü kıymalı börek çünkü.
  • sutlu nescafe  (20.11.15 10:00:51)
kanlıca da yogurt yenebilir www.kanlicayogurdu.com

  • exlibris  (20.11.15 10:50:15)