[]

omurilikteki (sırt) yorgunluğun sebebi kıl dönmesi olabilir mi

son günlerde sırtımda sırt üstü yatınca daha net farkettiğim bir yorgunluk sezdim. hani ağır bir sırtlı çantayı uzun süre taşıyınca kolda oluşan ağrı gibi bişey. sırt üstü yatınca yoğunlaşıp azalıyor sanki yük taşımışım gibi. kilodan ve hareketsizlikten midir yoksa kıl dönmesi ile alakalı olabilir mi.
 
kıl dönmesi ağrısı benim bildiğim bölgesel ancak kas ağrısı yapmayan direk derinin üstünü veya hemen altını etkileyen hatta yumru bile oluşturan bir cins ağrıdır. teyzemden biliyorum. boy/kilo ve hareketsizlik, yatağınızın eskimesi veya günlük işinizde yaptığınız yeni/ters bir hareket bu ağrıya sebep olabilir. günlük yaşantınızı etkiliyorsa doktora gidin.


  • herospower  (20.11.15 01:32:16) 
O ağrıyı ve rahatlama hissini çok iyi bilirim, genelde bilgisayar başında uzun süre kalınca, gün içersinde ağır bir şey kaldırmaya çalıştıysam veya uzun yürüyüş yaptıysam oluşuyor.

fıtık başlangıcı olabilir, boyun düzleşmesi olabilir. Sırt ve boyun MR' ı çektirmeniz tavsiye edilir
  • janavarorion  (20.11.15 06:49:11 ~ 06:49:28) 
Kıl dönmesi batar hocam. öyle bir batar ki o yönde uzanma şansın olmaz.


  • lcha  (20.11.15 08:15:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.