Bahis oynamaya devam etmeli miyim?

Bundan 3.5 ay önce martingale yöntemi ile bahis yapmaya başladım (Bilmeyenlere özet: Tutmadıkça parayı katlayıp oynayarak eninde sonunda kazanmayı hedefleyen, tüm şans oyunlarına uyarlanabilecek bilimsel ama açıkları da olan bir sistem). Kasa 200 tl olarak başladığım paramı, 3.5 ayda 550 tl yaptım. Şimdi boktan bir seri tutturarak, birkaç gün içinde kasada yine 200 tl bıraktım. Eğer seriye devam etmek istersem, sisteme göre bir sonraki maça 180 tl yatırmam lazım. Geldiğimiz noktada "ya tamam ya devam" düşüncesindeyim ve karar veremiyorum. Opsiyonlarım:

1) Masrafın olan 200 tl'yi çekip bu işi bırak, bari zarara girmiş olma. (Ama 3.5 ay boşuna uğraşmış gibi olacağım)
2) Yatır 180'i, ne olursa olsun artık. Kazanırsan ne ala, kaybedersen 3.5 aylık heyecanı 200 tl'ye satın almış olursun.

Tek maç oynuyorum, kazanma olasılığı 1/3 olarak düşünün. 3-4 ayda kaybedilecek 200 tl mühim bir para değil elbette, ama insana koyuyor yine. Siz olsanız ne yapardınız?

hayatım boyunca bahis oynamadım, dindar bi insan da değilim. bahis oynayan insan enayidir net. kafa yormak da vakit kaybı.

  • masa penisi  (19.11.15 17:24:59 ~ 17:25:16)
bahis oynamak istiyorsan, aşmayacağını bildiğin bi limitle oyna tabii, ondan zarar gelmez de martingale'e devam etme. sürdürülebilirliği olan mantıklı bi sistem değil. bugün patlamazsa yarın patlar. kaybının üstüne soğuk su iç, keyif için oynamaya devam et. martingale'le olmaz o iş. kazanamazsın demiyorum, kazanabilirsin ama sistemle olmaz.

  • der meister  (19.11.15 17:29:36)
mantığımı dinlersem oynamaz bırakırdım,

ama 200 lira benim için çok önemli değilse, adrenalinin sesini dinler oynamaya devam ederdim, muhtemelen de kaybederdim :)
  • tss  (19.11.15 17:30:28)
200 tl ile martingale mi yapılır ya, hepsini bas yatsın fazla bulaşma abi sen bu işlere

  • docrivers  (19.11.15 17:30:33)
devam. martingale'ın olayı bu abi.
devam devam devam.

kasa izin verdikçe devam.
yarın da bize söyle tuttu mu diye.
  • fatihkkk  (19.11.15 17:30:48)
Kırmızıya neden basmıyon? 1/3 ihtimal yerine 1/2 ihtimal

  • eksimeksi  (19.11.15 17:46:22)
harcadığın vakte yaktığın enerjiye yazık

  • zinzinzibidi  (19.11.15 18:00:44)
ufak bir hesap yapalim. 200 lira ile oynuyorsun. 1 lira ile oynamaya basladigini dusunelim. kazanma ihtimalin 1/3. yani 1 lira basip kazanirsan 2 lira + koydugun 1 lirayi geri aliyorsun.

herhangi bir anda, ust uste 8 mac kaybettigin anda o ana kadar kazandiklarin haric paraninin tamamini kaybediyorsun. bunun ihtimali de %4 civari. eger baslangic parani her zaman ayni oranda tutarsan (1/200), ustuste 1000 adet bet yaptigin zaman paranin tamamini kaybetme olasiligin %60.

ayni oranda tutmazsan ne olur hesaplayamadim. daha dusuk olacagi kesin paranin tamamini kaybetme olasiligin ama oturup birkac simulasyon yapmam lazim bulmak icin.

olasilik hesabi icin sunu kullandim.
math.stackexchange.com

sonuc olarak, her turlu gote giriyor bir asamadan sonra.
  • cilgin fantezilerin adami  (19.11.15 18:36:30)
öncelikle ben olsam parayı çeker ve bahis oynamazdım. para kazanma amaçlı bahis oynayacaksan sosyal hayatından ödün verip bir hayli maçlara odaklanman lazım. mesela çalışan biriyse hafta sonu iznini bilgisayar başında heba edersin, yazık olur. senin kazandığın para eğer çok iyi bir mebla olmayacak büyük ihtimalle, haliyle harcadığın vakti daha verimli geçirmen daha faydalı.

eğer illa oynayacağım dersen de, 200tl cüzi bir miktar. ayrıca bahise de bu parayı ayırdıysan o parayı kaybetmiş gözüyle bakman gerekir. seni sıkıntıya düşürmeyecek bir mebla ise ve ilk paragrafta yazdıklarım sana uymuyorsa oynamaya devam et öyleyse.

peki nasıl oynamanı önereceğimi sorarsan da sana bir şeyler önerebilirim. öncelikle martingale ile para kazanman çok çok zor. ama tahminlerim gerçekten çok iyidir diyorsan da martingale yerine sayı dizisi sistemini araştır ve o şekilde devam et. riski biraz daha azaltmana fayda sağlar bu.

bahis oynamamak dediğim gibi en güzeli. tabi karar senin.
  • Tyler89  (19.11.15 20:20:10)
martingale'den vaz geç. 2 2.5 oranlar veren 4 maçtan sistem kuponu yap 2 ya da 3 maç tuttuğunda zarar etmeyeceğin.

  • spankenstein  (19.11.15 20:55:54)