ing. idare etmek /

haftaya yokum, beni idare et lütfen.

manage, direct, lead gibi anlamları aramıyorum.

to keep one's head above water veya cover mı kullanılıyor?

cover the week for me / cover the situation ?

farklı kullanım duydunuz mu?

en sık kullanım nedir?

take care of ya da handle the situation olabilir

i wont be there in the next week, take care of my absence/handle the situation.
  • solskjaer  (19.11.15 16:03:38)
I'll be absent next week, would you care to cover for me" gayet normal geliyo kulağıma. cover güzel bence. above water'ın heeeç alakası yok.

edit: could you take care of it for me de olur. handle'ı da kullanırsın ama bana en güzeli cover gibi geliyor. ek: evet, cover önüne koymamışım, polise arkadan beni kolla der gibi olmuş, şimdi koydum.
  • godoşu beklerken  (19.11.15 16:06:23 ~ 17:34:17)
can you please take care of my absence olur,
would you be in charge for me/for my tasks and responsibilites/on behalf of me
de olabilir
  • baldur2  (19.11.15 16:09:33)
cover +1

edit: @baldur2 be in charge olmaz. bdsm fantezi mi yapiyoruz abi asdgfasdfj
  • cilgin fantezilerin adami  (19.11.15 16:09:59 ~ 16:10:59)
www.macmillandictionary.com

olur, in charge sorumlu olmak demek, bdsmye nasil bagladin merak ediyorum kanka.
  • baldur2  (19.11.15 16:14:04)
Cover +1

  • vercingetorix  (19.11.15 16:38:05)
cover abi cover.

direkt konuşma dilinde aşağıdakini dersin:

I wont be here next week, could you cover for me?
  • eindaclub  (19.11.15 16:40:26)
@baldur2 tamam in charge sorumlu olmak da bu durumda kullanilmaz haci. benim icin sorumlu olur musun gibi bir sey oluyor. take care of my absence da olmaz hatta.

  • cilgin fantezilerin adami  (19.11.15 16:48:10)
www.nasildenir.com

cover for somebody oluyormuş.
ayrıca bir işi idare etmek anlamında da handle something.
  • antepaunovic  (19.11.15 16:48:58)
cover +1 demeye geldim

  • nucleon  (19.11.15 17:30:37)