[]

ne tür bir bozukluk dersiniz? (yaşam kalitesini düşürüyorlar)

1- Bir etkinlik sırasında eğlenmek yerine ''şimdi burayı nasıl toplayacaklar, elemanlar ne zaman gelir'' diye düşünmek. Herhangi bir eylemde bir türlü eğlenememek. Pikniğe gidilse bütün yol ''şunu koydum mu acaba'' diye düşünmek. Mangal sırasında acaba kömürden etlere is geçmiş midir diye düşünmek. Herkes lap lap etleri yerken burayı nasıl kaldıracaz, o yağlar nasıl çıkacak'' diye düşünmek, poşet aldık mı diye sağa sola bakınmak. Hiçbir şeyi boşverememek.

müzik dinlerken arkadaki çalanları düşünmek. konsere nasıl geldiklerini merak etmek. dönüşte nasıl dönecekler diye düşünmek.

kitlenen sokak kapısını dönüp dönüp 3-4 kere kontrol etmek.

kitlenen araba kapısını ''kapanmış mıdır diye 2-3 kere kontrol etmek

ütünün fişini çektim mi diye 30 kere bakmak.

hemen her şeyi bir daha bir gözden geçirmek. hata olursa kendine aşırı sinirleneceğini bilmek. sırf bu korkudan hata yapmamaya çalışmak. sinirlenmekten korkmak. sinirlenince kendini kaybedeceğini bilmek.

 
bknz: okb


  • sta  (19.11.15 12:57:24) 
Anne sendromu (annem böyle yaa, çok feci)


  • lcha  (19.11.15 13:15:21) 
okb ile anksiyete belirtileri gösteren bir durum. Yaşam kalitenizi etkiliyorsa psikolog yada psikiyatr'a görünün mutlaka.


  • joehigashi  (19.11.15 13:50:33) 
okb+1 genelde kognitif terapi yapıyorlar onun için. Yaşam kaliteni düşürecek seviyedeyse psikoterapi ve ilaç kullanımı olabilir, profesyonel yardım almalısın.


  • limoncello  (19.11.15 13:57:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.