android asus bilen varsa gelsinn

selam,

asus zenfone 2 ile ilgili 2 sorum var

1- default tarayıcı veya chromede youtube videosu açtığım zaman otomatik olarak youtube app'inde açsın istiyorum. IOS öyle yapardı..

2-asus'da spotify var, araba da usb girişi var. asus'un şarj için olan kabloyu taktım usb'ye. normalde iphone olsa arabada müzik çalması gerekirdi, asus'ta ise no data dedi. extra yapmam gereken bişey var mı ?

teşekkürler şimdiden

1- Ayarlar> Uygulamalardan chrome'un varsayılanlarını temizleyin.

2- İstediğin olmuyor yüksek ihtimal ama bir ihtimal usb bağlanabilirliğinden bağlatı modunu değiştirmeyi deneyebilirsin.
  • atom karincanin torunu  (18.11.15 21:01:52)
1-cevabı verilmiş
2-bazı araçlar sadece iphone destekli oluyor. onu da bi araştır bence.

  • ergenpezeveng  (18.11.15 21:05:56)
Araba iPhone destekli. Kabloyu takınca iPhone arabayı hoparlör olarak goruyor gibi dusun. Android cihaz bağlayınca ise taşınabilir disk olarak görüyor. Yol bilgisayarından bir yerlerden diskteki şarkılara erişip calabilirsin.

  • orient blue  (18.11.15 21:41:45)
@orient blue

hoparlör gibi değil hocam işte. direksiyondan falan şarkı değiştirebiliyorsun. dijital ekranda parça adı vs. yazıyor. hoparlörden ötesi.
  • himmet dayi  (18.11.15 21:55:45)
tabii canım, ben basitçe anlatmak açısından şeetmiştim :)

  • orient blue  (19.11.15 15:21:59)