grange anketi

grange'nin en kötü kitabı ne sizce? kaçını okudunuz kitaplarının? en iyi bulduğunuzu da yazabilirsiniz isterseniz.

Hepsini okudum. Kotu demek istemem ama en az sevdiklerim Tas Meclisi (fantastik ogeleri sevmiyorum, sirf o yuzden) ve Olu Ruhlar Ormani oldu sanirim. En sevdiklerim ise Kizil Nehirler (ilk onu okudugum icin) ve Leyleklerin Ucusu olmustu. Kaiken'i de ustuste yazdigi kitaplardan farkli diye begenmistim. Sanirim Grange ne yazsa okurum.

Eylul'de yeni kitabi cikti, Lontano, Ingilizce'ye cevrilse de okusam diye bekliyorum.
  • opucuk baligi  (18.11.15 20:29:52 ~ 20:30:15)
1-2'si hariç tüm kitaplarını okumuşumdur. en kötüsü taş meclisi bence. en çok siyah kan'ı beğenmiştim herhalde. ama sorunun temeli "grange'a giriş" ise kızıl nehirler'den başlanmalı derim.

  • paltar yuyan masin  (18.11.15 20:47:27)
@paltar

Yok, öyle bir amacı yok sorunun. Yeni çıkan ve henüz Türkçeye çevrilmeyen hariç hepsini okudum kitaplarının. Aynen de Kızıl Nehirler ile başlamıştım milyon sene önce ve aynı şekilde Taş Meclisi en kötüsü, Siyah Kan en iyisidir gözümde.
  • devilred  (18.11.15 20:55:51)
Bence de siyah kan en iyisiydi.

  • yahveyire  (18.11.15 20:58:34)
açık ara taş meclisi. adamı severdim o kitaptan sonra başka kitabını okumadım.

  • ayiadam  (18.11.15 21:07:12)
kaiken hariç hepsini okudum. onu da aldım da bi kısmet olmadı başlamak. hatta başlayayım ben ona dur:)

bence en kötüsü ölü ruhlar ormanıydı. baya hayal kırıklığı olmuştu bende.
  • ergenpezeveng  (18.11.15 21:08:43)
ha bi de en iyisini sormuşsun. aslında beni en çok etkileyen kitabı kurtlar imparatorluğu olmuştu. o da sema dan dolayı :) kadın çok güzeldi ve türktü :) kızıl nehirleri okudum sonra onu da beğenince arkası geldi.

bu arada grange ile birlikte maxime chattam da okudum onun kitapları da iyidir. ilk okuduğum kitabı kaosun sırlarıydı. o zamanın olaylarıyla birlikte baya etkisinde kalmıştım. bu yazara da bi bakın derim grange seviyorsanız.
  • ergenpezeveng  (18.11.15 21:12:31)
kaiken bok gibiydi.

  • oldtimer  (18.11.15 21:23:17)
tas meclisini sevmemistim ben de. 14 yildir duzenli takip ettigim biri arada bi kotu yazmasina goz yumuyorum. okudm tum kitaplarini.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (18.11.15 22:39:33)
Kaiken'i bugün bitirdim, Taş Meclisi ile kapışıyor en kötülük konusunda esasen. Yine de Taş Meclisi, fantastik ögelerinden dolayı bir adım önde.

  • devilred  (18.11.15 23:42:33)
Taş meclisi +1

  • lilidance  (19.11.15 00:58:18)
Kızıl nehirleri en çok sevmiştim , sora siyah kan favorim

  • lilidance  (19.11.15 01:00:08)
Kaiken'den gerçekten nefret etmiştim. Diger tum kitaplarini severim, kizil nehirlerin yeri ayridir.

  • anneboleyn  (19.11.15 01:41:10)