[]

Şirket ücretsiz izne çıkarabilir mi?

Bir arkadaşımın iş yerinde şuan ona verilecek bir görev kalmamış, değişiklik olmuş. Çıkartıp tazminatta vermek istemiyorlar. Yer açılana kadar ücretsiz izine çıkaracaklarmış, böyle bir şey mümkün mü? Yani adama hiç para vermeden evine yolluyorsun bir nevi çakallıkla kovmak değil mi bu?
 
İşveren çalışanını ücretsiz izne çıkmaya zorlayamaz. Fakat kurumlar bunu sizden onay alarak yapıyorlar. Herhangi bir şey imzalamasın, çıkartamazlar. Ayrıca buna zorlanması durumunda işveren haksız duruma düşer, çalışan dava açması ve kanıtlaması durumunda tazminatını da alır.


  • Abdurrahman  (18.11.15 16:29:14 ~ 16:30:33) 
o zaman proje bazlı veya dönemsel sözleşme yapsalarmış uyanıklar.

@abdulrrahman+1
  • cokponcik  (18.11.15 16:30:53) 
bazen dedigin gibi tazminat vermeden yollama amacli yapiyorlar dedigini. maksat bir sure yollamak degil tamamen yollamak. kabul etmesin kesinlike.


  • oshamahue  (18.11.15 16:44:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.