kaşar peyniri küfleniyor

ambalajını açtıktan sonra kaşar hiç dayanmıyor. her gün azar azar tüketsen de gidiyo alakasız bir yeri küfleniyor. buzdolabı poşeti, aluminyum folyo, saklama kabı vs her şeyi denedim önleyemedim. siz ne yapıyorsunuz?

küflenen yerini kesip kalanını yiyorum ben.

  • kibritsuyu  (18.11.15 11:00:45)
Bu küflenme olayı 4/5 günde oluyorsa normaldir, en fazla 1 hafta dayanıyor zaten sonra küflenmeye başlıyor. Bir şey yapamazsın onun için.

  • angelus  (18.11.15 11:01:12)
Küflenmesi iyidir, katkılı süt ürünleri uzun süre küflenmiyor. Zaten kaşar v.b ürünleri 2-3 gün içerisinde tüketmek gerekiyor. Küflenmenin bir sebebi de dolabın içerisindeki sebze ve meyveler.

  • Abdurrahman  (18.11.15 11:03:23)
tamamen sallıyorum, buzdolabı içerisindeki küften kaynaklanıyor olabilir. temizlemeyi deneyin ve soğutucunun düzgün çalıştığından emin olun. yine olmuyorsa küflü kısımları kesip kaşarı gömün :/

  • zgrydn  (18.11.15 11:03:33)
aldıktan sonra günlük tüketeceğin miktarlarda böl ve ayır, strecle sar ve buzluğa göm. yemek istediğin zamanlardan 15 dk. önce çıkart, dışarda beklet ilk günkü gibi takıl

  • Improbable  (18.11.15 11:30:58)
ben büyük kalıp kaşar alıp, hafta sonu yenecek ebatlarda kesip dondurucuya atıyorum buzdolabı poşeti ile, hiç bir şey olmuyor.

  • Phoebe  (18.11.15 11:33:44)
En güzeli dondurmak da saklama kabının içine nemi alacak havlu kağıt falan da serebilirsiniz. Kabın içi nemlenince çok daha hızlı küfleniyor.

  • whoosie  (18.11.15 12:01:27)
kaşar buzlukta saklanır mı ki? çıkarınca bi tuhaf olmaz mı tadı? sulu peynir sonuçtab

  • neira  (18.11.15 12:06:28)
buzdolabınızın sıcaklığını bir kaç kademe daha düşürmeyi denediniz mi? bazen çözüm olabiliyor.

  • givemesomesubstance  (18.11.15 12:09:08)
poşete koymadan önce kağıt havluya sar. sonra buzdolabı poşetine koy.

  • shotgunwoman  (18.11.15 12:53:09)
Ben de günlük tüketecğeim şekilde 3-4 parçaya yaırıp buzluğua atıyorum. Yalnız yaşadığım için hbirçok gıdayı bu şekilde tüketiyorum. Buzlukta kalmış gıdanın tadında bir değişiklik olmuyor bence.

  • kint  (18.11.15 12:58:57)
ben hep böyle yaparım yıllardır. hatta bazen bir kısmını rendeleyip buzluğa atıyorum, sonra omlete falan istediğim kadarını elimle bastırıp istediğim kadar parçayı alıyorum.

  • Phoebe  (18.11.15 13:22:11 ~ 13:22:42)
ben de tam tersi durumdayım. muratbey (kaşar ve kaşkaval ayrı ayrı) ve pınar markalı olanlarından almıştık en son. ikisi de hatırlayamayacağım kadar uzun süre dayandı. peyniri kötüleyesim var fakat sadece peynir değil, sebze ve meyveler de eskiden olmadığı kadar çok dayanıyor. sanırım buzdolabımız süper :)

önceden dev gibi bir samsung dolap vardı, memnunduk gerçi ama yeni evde yer sebebiyle a++ ufak bir arçelik aldık. çok hızlı ve verimli soğutuyor. ne bileyim artan yemeği bile koysanız normalde 3 gün dayanacak yemek resmen 15 gün dayanıyor. dolabın alt katı 4-5 derece civarında.
  • orient blue  (18.11.15 14:42:16)