IK'cılara soru

Merhabalar güzel bir firmanın istediğim bir pozisyonuna başvurdum 1 sayfa önyazı yazmıştım ne kadar istediğime dair. Pek olabilecek gibi değil çünkü ortalamayı önemsiyorlar bir şekilde. Yine de geri dönüş aldım bazı şeyler istediler, Gönderdim. Şimdi soru şu; ben bu güzel firmanın başka bir iş ilanını da gördüm buna da başvurayım dedim çünkü önceki staj tecrübeme yakın bir iş, 1 sayfa da buna birşey yazdım Staj tecrübemi anlatan.

Ama tam başvuracakken aklıma dank etti İK'cılar acaba başka bir işe de böyle istekle birşey yazdığımı görünce "ya bu da her işi istiyor öncekini ne kadar istediği o zaman yalanmış diye trip atıyorlar mı?

Burda da İK'dan birisi var mı bilemiyorum da sizin fikriniz nedir sormak istedim.

tamamen iki ilanın birbirine yakınlığıyla ilgili. ne kadar uzaksa o kadar "ne iş olsa yaparım" gibi negatif etki yaratır. bunu tahmin etmek için ik'cı olmaya gerek yok bence.

bu arada zaten insanlar bir pozisyon için okumuyorlar. bir alana ilgi duyuyorlar ama o alanı kapsayan birçok pozisyon olabilir. cover letterlardaki yazdıların, direkt olarak o pozisyonu istediğini belirtip belirtmediğin ve pozisyonların yakınlığı önemli.
  • cokponcik  (17.11.15 16:32:06 ~ 16:32:55)
güzel firmanın ne kadar büyük olduğuna bağlı

kurumsal bi firmaysa farklı pozisyonlar için farklı HR departmanı olabilir. öte yandan doktora seviyesinde değilsen farklı pozisyona başvurman ne iş olsa yaparım anlamına gelmez. sonuçta bazı şeyleri deneyip tecrübe kazanıyorsun sevdiğin pozisyonda bile ömür boyu çalışacaksın diye bişe yok. bence başvurmanın sakıncası yok.
  • KidLazer  (17.11.15 16:44:30)
@kudy ilan açılalı baya olmuş ne zaman kapatılacağını bilmeden riske atamam. Şu an hali hazırda ilk incelemeye alındım diye tahmin ediyorum ki maille ulaşıp belge istediler. Olumsuz olduğu zaman başvurular kapanmış haldeyse nasıl başvuracağım. Hakaret etmeye yer arıyorsun haa.

  • justinial  (17.11.15 16:52:53)