[]

Kahve Çekirdeği Kokusu

Merhaba

Ofiste güzel filtre kahveler yapıyoruz, keyfimiz yerinde. Kavrulmuş çekirdeklerin olduğu paketi açışımda mis gibi geliyor burnuma ve belki de içerken aldığım hazzı alıyorum. Sonra merak ettim aklıma geldi :

1. Sadece koklamak da içmek gibi uyarıcı etkiyi yaratır mı ?
2. Acaba bundan sonra kahve içmek yerine (seviyorum o ayrı) ufak bir kutuyla yanımda taşısam, örneğin doğada, outdoor etkinliklerde; arada istedikçe kutuyu açıp koklasam nasıl olur ?

 
uyarici etki yaratma ihtimali cok dusuk. aksama kadar torbacilar gibi solumaniz lazim sanirim.

2- insanlar manyak mi bu der, onun disinda neden olmasin.
  • bohr atom modeli  (17.11.15 12:59:29) 
bazı filtre kahvelerin paketlerinde ufak bir delik oluyor. normalde kapalı ama oraya bastırınca delik açılıyor, sırf koklayasın diye yapmış adamlar. bence koklayabilirsin, bakan da baksın.


  • acukali ekmek  (17.11.15 13:13:18) 
1- Yapıyordur kesin de kısa sürelidir herhal.
2- Olur tabii seviyorsanız, tabii arada değiştirmeniz gerekir, kokusu yok oluyor belli bir yerden sonra. Ne olabilir ki zaten en kötü?

Ek bilgi, demlenmiş filtre kahvenin çöpünü (yani çekilmiş kahveyi) ufak bir kaseye koyup buzdolabına yerleştirirseniz buzdolabındaki kötü kokuları da engeller. (Tabii bunu da arada tazelemeniz gerekiyor.)
  • whoosie  (17.11.15 14:32:34 ~ 14:32:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.