android aplikasyonu yapabilenler

ciddi anlamda para kazanmak isteyen ve aplikasyon yapmayı bilen arkasında durabilecek zamanı olan gençbeyine ihtiyacım var yapacağı bir app ile aylık en az 2-3 bin tl kazanacak...

-yapım parası istemiyecek
-kazandığı sürece güncelleme yapacak
-yarı yolda bırakmıyacak
-win win dyorum

amasyamersin kocaeli7 kocaeli 98

yapım parası niye istemeyecek?

  • kurudu da  (17.11.15 12:43:46)
"Fikir" dışında, iş sahibinin projeye katkısı nedir?

  • lord esseginziki  (17.11.15 12:59:43)
fikir dandikse ve tutmayacaksa app i yapanın zararı nasıl telafi edilecek?

  • kurudu da  (17.11.15 13:08:46)
Madem ise bu kadar guveniyorsun bir yerlerden para bul yaptir, verecegin max 10k dir.Bu para bir ise girmek icin bence makul bir para. Ayda 2-3 kazanir diyorsan cok mantikli bir yatirim bence. Bu parayi veremiyorsan bu iste ciddi degilsindir zaten. Sana guvenip is yapilmaz.

Isi bilen gelistiriciler zaten bu senin bahsettigin fikir bulup yapmaya calisma evresini gecmis adamlardir. Boyle islerde sadece bir fikir ve gelistiricinin yeterli olmayacagini bilirler. Belki universite ogrencisi filan bulabilirsin ama ne kadar verim alabilirsin bilmiyorum.
  • oshamahue  (17.11.15 13:35:11)
ben yazılım geliştiriciyim, yazılım mühendisliği okuyorum.

"fikir benden, işin yarısı benden (aktif çalışıyorum), sadece frontend çalışacak ortak lazım" diye arayıp işin %50'sini teklif ediyorum, yine birilerini bulmak çok zor oluyor.

senin iş hiç olmaz.
  • hayirsiz  (17.11.15 14:01:53)
yazılımcılara hep böyle teklifler gelir:

süper bir projem var, yapsak köşeyi döneriz.
- ya ben köşe dönmek istemiyorum, çok güveniyorsan şu kadar paraya yaparım.
para yok ama proje süper, kesin tutacak, hissediyorum.
- yok ben alimiyim kardeş.
  • titiraprap  (17.11.15 14:04:58 ~ 14:05:26)
@kurudu da çünkü işin sahibi o olacak beni bile elemanı gibi kullanacak gerekirse ortak oluruz... fikir dandi olsa bu işi yapan web siteleri kurulmazdı sadece applicaton yapmıyorlar
@lord esseginiziki türkiye genelinde yapılacak olan işleri yapacak adam organizasyonunu ve malzeme tedariğini sağlayacak..
@raydingoz güvenmeden denemeden olmaz kapatamayacak kadar kaymaklar yiyeceğiz.
@oshamue denerim gerekirse
@hayirsiz 1500tl ye boya işi alıp 120 tl ye yevmyeci çaliştirip 1 modify ini ben yapıp 1 günde boyle para bile kazanabiliyorum işine gelirse
@titiraprap zaten bu onyargı ile sen anca wcye giderken bir adım fazla atarsın oda yaşlandıkça adım aralığı küçüleceğinden ...
özgüveni olup yapıcı eleştirenler fiyatlandırsın
  • Dönmezer  (17.11.15 15:03:24)
Uygulama gelistirecek elemanla anlasirken üc yol var.

Ortaklik üzerine:
- adam sana güvenemez, parasini alacaginin garantisi yoktur
- sen adama güvenemezsin, isi bitireceginin garantisi yoktur
- adam sana güvenemez, yarin birgün kodlari alip adama hadi yoluna diyebilirsin
- sen adama güvenemezsin, adam kodlari ben yazdim bu is benim diyebilir
- adam sana güvenemez, isi bitirir ama is yürümez emegi cöpe gider
- sen adama güvenemezin, isi bitirir ama gelistirmeler istekler icin ekstra para ister kodu sadece o bildigi dökümantasyon olmadigi icin kimseye de isi devredemezsin
- is büyürsa her ay gelen paradan ortak olarak parasini alir, senin payin düser
- ya da adama yolda araba carpar ölür, yapilan is adamla beraber havaya ucar

Parasini verip isi bilene birinine freelance yaptirirsan
- adam kaporasini alir isi yapar kafasi rahat olur
- sen kapora verirsin, isi yapabilir mi diye dert edersin
- adam isi bitiremezsa parasini alamaz
- adam isi bitiremezse sen de baskasini bulursun ama zaman ve emek kaybedersin
- adam isi bitirir ama önemli bir ekleme olursa, yada bir süre sonra ürün bozulursa adami bulamazsin
- adam isi bitirir ama tüm eklemeler icin para koparmaya calisir
- isi büyürse tüm hak sahibi sen olursun, kimseyle ugrasmazin, paranin tamami senin olur
- is büyürse adam koda sahip oldugu icin isin aynisini kopaylar

Parasini veririsi uzman bir sirkete yaptirirsin:
- tüm acik noktalari sözlesmeye yazdirir, noterde onaylatirsin, isi zamaninda bitirememe durumuna karsi tazminat maddesi koyarsin.
- sirkete parasini kaporasini verirsin
- sirket isi zamaninda bitiremezse tazminat parasini alirsin keyfine bakarsin
- sirket isi zamaninda bitirirse ürünü, dökümantasyonu alirsin yada ürünün bakim gelistirme, ekleme ile ilgili sözlesmeyi isletirsin.
- is büyürse paranin tamami sende kalir
- isi kopyalarlarsa dava acarsin, cünkü noterde hersey kayitli olur
  • emrahday  (17.11.15 16:53:04 ~ 16:55:12)