Tartistigim konuyu vs unutma, dikkat dagilmasi

Biriyle aramizda bir seyi tartisirken bir gun bile gecse uzerinden, onceki gun neyi tartistigimizi benim neyi savundugumu vs cok iyi hatirlayamiyorum. Tartisirken dikkatim cok cabuk dagiliyor. Tartismadaki hakimiyetimi kaybediyorum. Genelde ikili iliskilerdeki konulardan kaynaklanan vs konularda boyle oluyor. Diger konularda boyle degil. Simdi yine gun yuzune cikinca aklima geldi, sorayim dedim. Neden kaynaklaniyordur bu? Acaba gercekten dusundugum seyi savunmuyorum da ondan mi boyle oluyor? Tartismayi mi bilmiyorum? İsin kotusu karsimdaki insana dun ne demistim vs diye sorunca dalga geciyor gibi gorunuyor sanirim ama aslinda gercekten hatirlamadigimdan fln soruyorum, ornegin.

Nasil duzeltebilecegime dair cozum de varsa guzel olur. :)

Ek: b12 eksikligim fln da var, ama dedigim gibi ikili iliskilerde daha cok boyleyim. Klasik b12 etkisi mi?

yalnızca vitamin vs. eksikliğinden değildir bence, işin psikolojik boyutu da var gibi...

  • ula  (16.11.15 23:12:32)
Manipülasyona açık olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Hatayı kendinizde aramanızdan. Hesap sormanız gereken yerde karşı tarafı anlamaya çalışmanızdan.

Hayata bakışınızla ilgilidir kısacası.
  • whimsical  (16.11.15 23:14:58 ~ 23:15:34)