XBox 360 mı, PS3 mü?

Aslında bu karşılaştırma burası da dahil bir çok yerde yapılmış ve bir çok cevap verilmiş ama ben tatmin olmadım. Çünkü soran kişilerin alma amacı ve verilen cevaplar benim alma amacımı tam yansıtmıyor.

Ben online oyunla işi olmayan biriyim. Online oynamam. Fifa ve Pes de çok sevmem. Arada arkadaşlar gelirse açarım ancak. Ben sadece akşamları 1-2 saat oyun oynamak için almayı düşünüyorum. Oynayacağım oyunlar da Tomb Raider, Resident Evil tarzı oyunlar. Oyunları da orjinal almayı düşünmüyorum. PS4 vs. çok pahalı o kadar para vermem. O yüzden bu iki seçenek arasında kaldım. Fikir belirtebilirsiniz sevinirim. Ha bir de 2. el almak sıkıntı yaratır diye sıfır düşünüyorum ama 2. el alsam sıkıntı çıkar mı acaba? var mı güvenilir yerler? Ankara'da yaşıyorum bu arada.

sıfır alacaksanız bence xbox 360 veya ps3 almayın. zaten sıfır fiyatlarının az üstüne ekler, ps4 alırsınız. bu saatten sonra bu konsollara sıfır parası vermeye gerek yok diye düşünüyorum.

ikinci elde bir sıkıntı çıkmaz ürünün donanımsal problemi olmadığı sürece.
ben 3 yıl önce 300 liraya çok temiz xbox 360 almıştım ki o zaman daha günceldi. şimdi de ucuza çok rahat bulursunuz.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (15.11.15 15:14:11)
ps3 için harika exclusive oyunlar var. god of war uncharted mgs4 falan var. eğer exclusive'ler önemli değilse x360 alabilirsin gpu'su da az daha güçlü x360'ın

  • toua tokuchi  (15.11.15 15:14:46 ~ 15:15:18)
ikinci el xbox 360. korsan çalıştırabilen ps3'ler pahalı (600 ve üstü) 400 civarına kırık x360 alır keyfine bakarsın.

  • mattiadestro  (15.11.15 16:20:35)
xbox360 hele de kinect'i vs. olunca çok daha eğlenceli, kinect meselesi 4-5 yıl sonra da halen eğlenceli olur, Michael Jackson, Grease danslarını yapmak mesela.
Fakat PS3 için birkaç tane özel oyun var, the last of us gibi mesela enfes oyunlar. Senin için hangisi önemliyse öyle düşün. tabi korsan, orjinal oyun, kırma vs. işlerini de göz önüne al

  • michael_knight  (15.11.15 16:36:24)
Yorumlara bakarak sanırım XBox 360 alacağım. 2. el uygun bir şey araştırayım. Teşekkür ederim. Güvenilir bir site var mı peki önereceğiniz?

  • kartal ruhu  (15.11.15 17:30:17 ~ 17:31:01)
exclusive oyunlarını iyice bir araştırıp karar vermen daha mantıklı olur.performans açısından pek de bir fark yok ama ikisinin de kendine göre bazı artı eksileri var
Ps3 ;
uncharted , god of war,gran turismo gibi mükemmel exc. leri var
türkiye deki oyuncu topluluğu daha fazla
xbox;
gamepad i ps3 ün koluna göre çok daha komforlu
kinect de hoş zaman geçirmek için birebir
xbox ın exc.leri ps ye göre biraz sönük kalıyor maalesef ama xbox exc.lerininde kendi bir kitlesi var tabii.
Kararını verirken exc. leri göz önünde bulundur öncelikle onun dışında diğer oyunlarda alacağın performans aynı olucaktır hemen hemen
  • yandanaut1453  (15.11.15 17:43:25)
ikinci el için donanımhaber'e bakabilirsiniz.

  • toua tokuchi  (17.11.15 16:55:50)