[]

Kitap okurken dalıp gitmek

Merhabalar,

Kitap okumayı gerçekten çok seviyorum. Ama bazen daha 2. paragrafa gelmeden dalıp gidiyorum. Bi bakıyorum 2 sayfa okumuşum ama hiçbirşey anlamamışım okuduğumdan. Sizede böyle oluyor mu? Nasıl çözüyorsunuz?

Birde isim konusunda çok sıkıntılıyım. Şu isimleri hiç hatırlayamıyorum. Mesela 3 kardeş var ya. O üç kardeş hep karışıyo bende. Bu hangisiydi diyorum her ismi geçtiğinde. Malmıyım neyim ben?! Sizde de oluyor mu böyle şeyler?

 
Odaklanma sorunu yaşıyorsun. Bende de sık sık olur. Bu yüzden gerçekten çok fazla ilgimi çeken kitapları okuyorum. Dalıp gidersen o sayfayı tekrar okuyorum.

Kitabın başlarında isimleri akılda tutmak zor zaten. Ortalara doğru hepsini öğreniyorsun.
  • mr sherlock  (15.11.15 12:02:32) 
sherlock +1

ilgimi çok çekmeyen kitaplarda hep bu sorunu yaşıyorum
  • patr  (15.11.15 14:50:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.