Saçma bir duyuru ile yine karşınızdayım

Şimdi öncelikle ya arkadaş bir toplulukta konuşurken insanlar niye beni dinlemiyor yahu ?

Ben böyle sözü dinlenen bir insan olmak için ne yapmalıyım ?
Bir de insanlar nasıl iletişim halinde oluyorsunuz ya?
Mesela sevdiğiniz arkadaşlarınıza her gün mesaj mı atıyorsunuz?
Bana bunun sırrını söyleyiniz rica edicem
Mesela şimdi whatsapp ı açın ve aile-iş dışında bir arkadaşınızla bir haftada kaç kere mesajlaştığınızı söyleyin bana
Ben bir daha ki buluşmaya kadar hiç arayıp sormuyorum ki
gerek var mı?
İçlerinden bazılarına sabah 8 de günaydın mesajı mı atayım ?

Bir de ben nasıl sohbeti sevilen bir adam olurum ya
Böyle beni arasalar ya topsecret gelse deseler
yokluğum filan hissedilse
Sevilmek ve bir o kadar da sayılmak istiyorum

Sözlükte biri yazmış sevilmeyen ama sevilmediği yüzüne söylenmeyen insanlar diye
ben böylemiyim acaba ?

Ne yapayım şimdi bir arkadaşıma mesaj mı atayım ?
Ne konuşulur ki bu saatte ?
Çok mu boş konuşuyorum insanlar sallamıyor beni

Sözü dinlenen insan olamaz mıyım ben ?

Mesela git bize 2 çay getir denebilecek cesareti nasıl buluyorlar?
Böyle bir isteğe nasıl cevap versem de utansalar

Ben 2. el insan mıyım ? Spot mal mıyım ben
Ben ne zaman lüks tüketim olacağım
Böyle insanlar varlığımı hissettsin ya

Çok güzel olur bence
Bu hayata bir iz bırakamadan öleceğim galiba

Öleyim ben dimi ..

Belki yanliş kişilerden bekliyorsun bunu ki öyle görünüyor.

  • 1adam  (14.11.15 23:00:45)
bence etkili konusma, diksiyon kursuna gidebilirsiniz. iletisim konusunda cok sey ogretiyorlar. ankara'daysaniz baskent'i oneririm.

  • bir varmis bir yokmus  (14.11.15 23:01:53)
ya diksiyonu falan sktiret. sorun sende değil sana iki çay getir diyen adamda. kalk kendin al lan demesini bilceksin. hatta gerekirse bu söylediklerini ona da söyleyeceksin.

  • shotgunwoman  (14.11.15 23:06:13)
çok konuşuyor olabilirsiniz :)

  • paltar yuyan masin  (14.11.15 23:08:12)
" Sözlükte biri yazmış sevilmeyen ama sevilmediği yüzüne söylenmeyen insanlar diye
ben böylemiyim acaba ? "

en muhtemel sebep bu kanka. daha doğru arkadaş bulmaya bak derim. mesela herkes beni komik buluyor. yanlarında tutma sebepleri bu. güldüremediğim an şutlanırım gibi, ipin ucundayım. o zaman takılırız. sahip olduğun arkadaşlarınla muhabbeti geliştir. tınlamıyorlarsa yapabileceğin bir şey yok. ortak noktalarının daha çok olduğu kişiler bulmaya çalış. etkili konuşma, diksiyonu salla. sunum mu yapıcan :D
  • glamdr1ng  (14.11.15 23:08:28)
Degistirin onlari.
Sevilen adam olamazsiniz.

  • stavro  (14.11.15 23:16:53)
sunumla ne ilgisi var simdi diksiyon kursunun? iyilik mi yapiyorsunuz boyle gercekten bilip bilmeden yazinca?

  • bir varmis bir yokmus  (14.11.15 23:25:58)
hep yaptığın bir şeyi tersine çevirirsen her şey değişir belki. mesela alkol alıyorsan alma, ya da almıyorsan çok iç. bi de öyle dene bakalım, daha çok sevildiğini hissediyor musun? bence bir şeyleri değiştirmek gerekiyor.

  • baal  (14.11.15 23:30:00)
Ya çok konuşuyorsun ya da az konuşuyorsun muhtemelen. Ha sevilme ihtiyacı doğal ama popüler olmayı hiç istemedim ben onu bilmiyorum.

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (14.11.15 23:36:12 ~ 23:38:29)
şöyle bir eski sorularına baktım 2 sorunun 1'i gönül işleri 1'i bunun gibi "kimse beni sevmiyor" duyurusu. bu hayatta her şey ilişki veya arkadaş çevresi değil. biraz kendini düşünmeyi öğren. milletle ilgileneceğine kendinle ilgilen. sonrası zaten kendiliğinden gelir.

  • tescillimarka  (15.11.15 00:21:07)
arkadaşlarıma günde birkaç değil, her gün de mesaj atmam.

whatsapp kullanmıyorum.

kimi zaman (yanlış yer/zaman/kişi yani) sizi kimse dinlemez, kimi zamansa herkes dinleyebilir. insanlar boşsa, dolu sözünüz dinlenmez; insanlar doluysa ve dinlemiyorsa sözünüz boş olabilir.

iki çay istenmesi kötü değil, aynısını herkes birbirine yapabilmeli ama.

ölmeyin ne gerek var, ikinci el hissi verenlerden uzakta gayetle yaşayabilirsiniz. hatta kendi kendinize de...
  • tedirginlik hucresi  (15.11.15 01:19:42)