[]

eşit ağırlık bölümünden mezun biri sözel bölümden yüksek lisans yapabilir m

alesin sözel kısmına girmek gerekiyor sanırım bunun için. başka bir gerekliliği var mı. ayrıca yüksek lisans ve memurluk aynı anda yapılabilir mi.

edit: 2 ayrı alese girip birinde sözel birinde eşit ağırlık testlerini çözsem 2 ayrı puanım hesaplanır ve ben başvuracağım yere göre istediğimi kullanabilir miyim yoksa sadece yüksek olan mı geçerli.


 
hepsi için cevap evet. bölüm alıyorsa yüksek yapılır, memurken yüksek yapılır.

başka bir gereklilik derken dil sınavı da isteyebilirler, not ortalaması isteyebilirler. ales'i ilgilendiren başka bir şey istemezler ama.
  • devilred  (13.11.15 21:13:14) 
kuzenim fizik mezunu, bogazici'nde uluslararasi ilskiler masteri yapti.


  • fortisvita  (13.11.15 21:21:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.