Modlar çalışıyor

Neleri tartışalım? İstekleriniz, şikayetleriniz?

Bu birinci ayaktır, somut bir çıktı bugün çıkmıyacaktır ama bir başlayalım dedik.

Doğrudan hakaretlere karşı daha sert yaptırımlar uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Küfür silinir, uyarılır silinir, yine uyarılır yine silinir ancak doğrudan hakaret daha fazla ciddiye alınmalı.

İhbar etmek gibi olmasın da, şöyle bir doğrudan hakarete maruz kalmışlığım mevcut: www.eksiduyuru.com

Ve bu durum kadına yönelik olursa tepki de orantılı olarak sertleşmeli.
  • sevgikusunkanadinda  (13.11.15 20:42:00)
Acemi +1 butun geyik sirkulasyonunu biz sagliyoruz sitede artik yorulduk.

  • floydian  (13.11.15 20:44:11)
ben doğum günü şeysi istiyorum, facebook'taki gibi o gün kimin doğum günüyse yukarıda çıksın bizde sevdiğimiz biriyse kutlayalım.

28 ocak'a kadar faaliyete geçsin lütfen, teşekkür ederim ilginize.
  • tolga asp  (13.11.15 20:49:14)
kişisel vasıfsız merak soruları ayrı bir kategori olsun ve gönül işleri gibi özellikle bir yere tıklanmadıkça önümüze gelmesin. kişisel merak sorularından kastım "bugün nasılsınız, ne yediniz-içtiniz, mutlu musunuz" tarzı şeyler. tabii adam bunu teknik kategorisinde açabilir, dolayısıyla soru kategorilendirmeleri de kontrol altında olmalı. flood bir şekilde engellenebilir. 5 saat içinde 2'den fazla duyuru açılmasın mesela.

  • baba jo  (13.11.15 20:52:11)
mobil biraz daha geliştirilse süper olur. sanırım bunu söylemenin yeri burası değil ama her fırsatı değerlendirmek lazım :)

  • buffy de vampir sayılır  (13.11.15 20:52:13)
1 - kişi sayısı artsın. özellikle bayan :)
2 - insanları daha özgür bırakalım bence. özgür düşünce önemli.
3 - politik tartışmalar için ek bölüm olsun, orda isteyen isteyene giydirsin. biz görmeyelim.
  • siradisi00  (13.11.15 20:54:04)
Tolga asp+1 eğlenceli bir noktaya değinmiş.
Not. Tolga yazdım kenara...

Kesinlikle yeni mod alin.

Yeni üye alımı mevzuna çözüm üretilmeli.
Ufak bağış ile uçurulan adam yine geliyor.
Yada topu topu 10liralik bağışı 1er liradan 10 tane kullanıcı adı alıyor.
Tamam biraz abartı oldu ama

Yazar olarak duyuru açanlarla üye duyuruları arasında dağlar kadar kalite ve mizaç farkı mevcut.
  • qxgviper  (13.11.15 20:54:09)
Gecen gun bana da biri ozel mesajla kufur etti ortada onu ilgilendiren hic bir sey de yoktu. Sonra duyurularina baktim kizlar bunu begenmiyomus kimse yuz vermiyomus falan. Gercek hayatindaki ezikligi burda ozel mesajla kufur ederek gidermeye calisan ergenlere bir cozum bulunsun lutfen.

  • instant crush  (13.11.15 20:55:02)
Mobilde mesaj :)

  • defterdekinokta  (13.11.15 21:01:13)
son cevaplananlar, bildirimler gibi sağda o günün populer duyuruları listelensin.

  • ismayil  (13.11.15 21:01:57)
Acemi ve instant crush +1
Duyurudaki kufurler siliniyorsa ozel mesajdakilere de yaptirm uygulanmali

Hakaret ve kufurun sadece o kismi capslenebilir

Masallah herkes kufredip duruyo
www.eksiduyuru.com

eksisozluk.com
  • la noix  (13.11.15 21:02:33)
Özel mesajla hakarete yaptırım uygulanması gerektiğini düşünüyorum ben de. Moderasyonun mesajları şikayet üzerine görmesi, sadece şikayet edilen mesajı görmesi bir gizlilik ihlali olmayacaktır bana göre de.

  • sevgikusunkanadinda  (13.11.15 21:03:54)
Flood olayına el atılmalı.

Aynı ipden gelen kullanıcı ayni duyuruya içerik ekleyememeli.
  • qxgviper  (13.11.15 21:04:00)
allaaşkına şu ispiyon gerekçelerine kategori değiştirme de eklesin artık compu. kategori değiştirmek için olan ispiyonlarımda teker teker yazıyorum gördüğümde ama daha pratik ve gözden kaçmayacak bir yolu olmalı bu işin.

  • devilred  (13.11.15 21:04:00)
duyuru değil de bir nevi yardımlaşma platformu burası aslında.

bir çok kişiden bir çok konuda yardım aldım ve aynı şekilde karşılık düşünmeden içten ve samimi bir şekilde çok kişiye yardım ettim.

..

uzun süre vakit geçirdiğim için bir çok kişinin mesleğine bildiklerine de hakim olabildim. mesela finansal bir sorum olunca buraya sormak yerine burası sayesinde bilgisinin olduğunu farkettiğim douchebag e mesaj atarım ya da spor beslenme ile alakalı aynı düşünce yapısıyla arnolda mesaj atmışlığım vardır. bana da direk mesleğime yönelik mesaj gelir.

--
demeye çalıştığım: kategori sayısı çok detaylı bir şekilde arttırılması.

mimarlık desteği almak isteyen birinin sorularını ev arayan sorular kadar rahat bulabilsem, onun kendi sekmesi olsa hemen açıp bu konudaki bütün teknik desteği verebilicem ama sadece ilk iki sayfada autocad sorunu yardımmm! diye görebildiklerimde yardımcı olabiliyorum.

--

şu an sıkıldım hatta işi bırakıp kategori düzenlicem :D

---

kategoriler.

---duyuru
---soru
------şarkı
------film
------teknik
------medikal
------sözlük
------yabancı dil
------yer
---alınık
---gönül
---hayvan
---kan
---ev

yerine:

---duyuru
---soru ( alt konu seçme zorunluluğuuu)
------şarkı
------film
------teknik
--elektronik
--donanım
--iphonelar, iphonelarımız….
--yazılım
--programlar(photoshop, autocad, css
------medikal
------sözlük
------yabancı dil
------yer
------araba
------kılık kıyafet saç baş
------eğitim (alt konular. Lise üni yüksek doktora
-----sınavlar (ales yds gibi)
------kararsız ( bu kategoride ne yapiyim soruları)
------sosyal medya
------aile
------hukuk
------sanat
------internet( o site bu site şu site)
------yurtdışı ( vizeler? orada hayat nasıl?
------yemek diyet
------kitap
------dekorasyon
------sıkıntılı durumlar polis icra haciz
------finans (kredi faiz yatırım 2binim var nereme koyiyim?
---alınık
---gönül
---hayvan
---kan
---ev

son olarak compunun ekşi anketi burada kenarda olsa. çok çok daha fazla fazla cevaplanır. izlenme rekorları kırar çünkü burada gossip seviyor halk

en çok kimi seviosunuz en gıcık kim beni sevin.
--

kategorileri de biz seçelim.

ben gönül işlerini görmek istiyorum ama hayvanları görmek istemiyorum mesela...
  • disardayim  (13.11.15 21:38:19)
yönetimi bilmem de, teknik konuda yeniliğe aşırı ihtiyaç var. özellikle mobil buna muhtaç. compumaster beceremeyecekse reklam gelirinden biraz pay ayırıp yaptırsınlar artık.

  • icim urperiyor  (13.11.15 22:07:57)
disardayim'ın kategorilerine ek olarak, hangi kategorilerin ana sayfada görünebileceğine biz karar verebilelim. mesela aşk-meşk görmek isteyen onu görsün, hayvan görmek istemeyen onu görmesin. ayarlardan bunu kullanıcı halledebilsin.

  • mesgul ve huzursuz  (14.11.15 00:00:56)
cinsiyetci duyuru da, etnik, dini ya da politik inançlara da hakaret de nefret suçudur, buna göre işlem görmeli.

  • thewizardofearthsea  (14.11.15 03:30:21 ~ 03:30:58)
compu duzenlemeler getirecekti kac zamandir yok. compu siteyle biraz ilgilenmeli ya da ilgilenecek biri bulmali bence. kodlama acisindan diyorum.

feedback kisminda en cok oylanmis sey hala yapilmadi mesela:
eksiduyuru.uservoice.com

bence stackexchange modeline biraz benzesek guzel olur.

ya da banane. ben bunlari dusunmeyi birakmistim goya...
  • ermanen  (14.11.15 04:17:05)
bir cevap beğenildiğinde + tuşu olması yeterli - olmasın

  • basond  (14.11.15 06:47:06)