booking.com'dan ücretsiz rez. iptali para çekilmesi

booking.com'dan ücretsiz iptal ve sonra öde seçeneği olan bir rezervasyon yapmıştım.
rezervasyonu yaptığımda ilk günün ücreti kadar bir meblağ çekmiş az önce iptal edip farklı bir rezervasyon için hesabımı kontrol ettiğimde farkettim.

bazı yerlerde rezervasyon yapılınca ilk günün ücreti kadar bloke konduğu ve provizyon vs.. gibi bir şeyler olduğunu okudum.

özet olarak bu parayı uğraşmadan alabilecek miyim, çok uzun sürecek mi? yoksa uğraşmam mı gerekecek?

1-2 günde geri yatar
özel bir şey yapmana gerek yok

  • basond  (13.11.15 19:30:34 ~ 19:32:27)
paranin hic cekilmemesi gerekiyordu. booking'e mail atmalisin.

  • tdl  (13.11.15 20:29:03)
bence de booking normalde para cekmiyordu.

tweet at ona da bakiyorlar
  • hot potato  (13.11.15 20:36:30)
hayır para çekmez sadece bazı oteller sanal kartla zor durumda kalmamak için yeterli limite bloke koyuyor ki rezervasyon yapıp gelmezse para alabileyim diye.

bloke koyması normaldir.
  • basond  (14.11.15 06:49:18)